Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2012-03-22| Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma, Instytucje, Kataster

Cała Opolszczyzna w geoportalu

Na stronie www.mapy.opolskie.pl ruszył serwis „Opolskie w Internecie” – nowy regionalny system informacji przestrzennej województwa opolskiego wykorzystujący zinformatyzowane i zintegrowane samorządowe rejestry publiczne.


Cała Opolszczyzna w geoportalu <br />
Moduł ?Zdrowie?
Moduł ?Zdrowie?

Dane zawarte w geoportalu udostępniono za pomocą usług danych przestrzennych (WMS, WMTS). Portal zawiera bazę ponad 600 warstw tematycznych dotyczących terenu województwa opolskiego. Są one pogrupowane w serwisach tematycznych, które zawierają bazy danych (np.: warstwy referencyjne, Bazę Danych Obiektów Topograficznych, warstwy branżowe, mapę sozologiczną, mapę hydrograficzną, strukturę użytkowania, zasięg powodzi z 1997 oraz 2010 roku) oraz dedykowane mapy tematyczne (np.: kataster, środowisko przyrodnicze, oświata, bezpieczeństwo, plan zagospodarowania przestrzennego), numeryczny model terenu, a także obiekty 3D (opolskie perełki architektoniczne). Portal umożliwia ponadto tworzenie własnych warstw oraz kompozycji mapowych, zapisywanie ich, wykonywanie analiz przestrzennych oraz sporządzanie raportów danych w formie tabelarycznej. W najbliższym czasie serwis będzie sukcesywnie wzbogacany o nowe prezentacje kartograficzne.

Opracowanie geoportalu było częścią projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego pn. „Opolskie w internecie” dotyczącego prezentacji danych przestrzennych – rejestrów publicznych prowadzonych przez samorząd województwa opolskiego oraz innych urzędów i instytucji, których rejestry mają kluczowe znaczenie w procesach analitycznych i decyzyjnych wszystkich przedsiębiorców i administracji publicznej w regionie. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Opolskiego na lata 2007-13 i współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Numeryczny model terenu Opolszczyzny
Warstwa numerycznegp modelu terenu

Zespół Projektowy ?Opolskie w Internecie?


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Sytuacja gdy 2 lub więcej budynków ma ten sam nr adresowy jest (ogólnie-nie tylko w przypadku opolskiego) dość częsta. Być może tak nie powinno być ale tak jest. Są to zaniedbania organu prowadzącego ewidencję. Tu zarejestrowano jedynie stan faktyczny. Nie żartuję forum flamer
  
ad poprawność odnośnie poprawności adresów to nie wina urzędu marszałkowskiego a starostwa powiatowego, bo to PODGiK jest za aktualność tej bazy odpowiedzialny.
  
Grudzicka 37 Wszystko działa poprawnie. Są adresy Grudzicka 37, 37a i 37 b, nic mi się nie dubluje. Przy wyszukiwaniu użyj filtru do adresu. Pozdr
  
laik, chyba żartujesz, tam powinien tylko jeden budynek mieć adres Szkolna 1. A co powiesz na ulicę obok Grudzicka 37, tam 3 budynki mają ten sam adres a powinny być 37, 37a, 37b.
  
tylko w Erze Bo wygrywają tylko najlepsi!
  
Koszty No właśnie Pan kierownik projektu powinien wyjawic jaki był koszt projektu i w jakim trybie wygrał go INTERGRAPH?
  
forum flamer 2 budynki, które znajdują się na jednej działce ewidencyjnej mogą mieć ten sam adres. Sytuacja taka występuje dość często. Polecam wycieczkę w teren
  
poprawność danych, wyszukajcie sobie adres Opole, Szkolna, 1, taka sytuacja nie może mić miejsca, aby 2 budynki miały ten sam adres! Na jaką date te dane są aktualne? i ponowie swoje pytanie z początku dyskucji, ile kosztował ten projekt?
  
Chyba wreszcie utworzono geoportal na miarę naszych czasów. Niech najmniejsze województwo będzie przykładem dla pozostałych większych
  
ad vmapl2 Dziękuję PP, vmapę wymiótł akurat Krzysztof K. :)
  
Dziękujemy Dziękuję w imieniu całego zespołu projektu "Opolskie w Internecie" za tak pozytywne opinie i uwagi. W przyszłości będziemy starali się ulepszać funkcjonalność portalu oraz jego zawartość.
  
Dane wektorowe W końcu mamy pięknie zaprezentowane dynamicznie dane wektorowe i to w niesamowitej ilości. Aż się nie chce już oglądać tych nudnych ortofotomap. Gratulacje zasłużone.
  
gratulacje zasłużone Wreszcie geoportal, który przy publikacji danych nie musi się wstydzić tak jak rządowy geoportal.gov.pl. Otwarta forma organizacji widoków, przy szerokiej ofercie usług wms, wfs oraz skali opracowania( całe województwo) i chyba tym samym intefejsie użytkownika pozwala na twierdzenie - GGK idź tą drogą . Zasada od ogółu do szczegółu i tu się sprawdza. Poza tym brak informacji o braku odpowiedzialności za publikowane dane , tak jak na geoportalu rządowym . Ładna forma , przejrzysta treść, trochę wolny serwer, ale ogólna ocena 4 z dużym plusem . Gratulacje dla zaangażowanych w projekt. Obserwator.
  
VMAPL2 Ta kompozycja kartograficzna jest SUPPPPPPPPER. Piotrze Ł. wymiatasz. BRAWO!!!
  
Uwagi :) Pani Ewo , Jacku !! Gratuluję:)Podziwiam zarówno konsekwencję jak i wyniki! Wszystko na dobrej drodze, ale ... małe jest piękne (województwo :))
  
super Naprawdę super rozwiązanie, tyle danych z różnych źródeł w jednym miejscu dostępnych. Gratualcje pomysłu :)
  
ile, ktoś wie ile to kosztowało? i jakie było dofinansowanie?
  



zobacz też:

|2011-07-28| Umowa na bazy danych dla opolskiego SIP podpisana

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego 25 lipca podpisał umowę na utworzenie i uzupełnienie ...

|2011-06-02| Opolskie zamawia bazy danych dla SIP

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego ogłosił przetarg nieograniczony na utworzenie i uzupełnienie ...

|2011-04-01| Opolski SIP trafi do infokiosków

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego ogłosił przetarg na dostawę trzech infokiosków, za pomocą których ...

|2010-10-29| Dane dla opolskiego SIP za 3 mln zł

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego udzielił zamówienia na utworzenie i uzupełnienie przestrzennych ...


wiadomości

    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-02-19 | ON-LINE | Wycena nieruchomości niezurbanizowanych: rolnych, leśnych i wodnych - teoria i praktyka
Seminarium naukowe poświęcone jest omówieniu kluczowych zagadnień związanych z gospodarką i wyceną ...
więcej
2025-02-20 | WROCŁAW | Seminarium naukowe IGiG
IGiG zaprasza na seminarium naukowe, które odbędzie się dnia 20.02.2025 r. (czwartek) o godzinie ...
więcej
2025-03-06 | WARSZAWA | Aktualne wyzwania i zasady realizacji scaleń gruntów z uwzględnieniem zarządzania zasobami wodnymi
Zgłoszenia należy nadsyłać do 4 marca 2025 r. przez formularz na stronie wydarzenia.
więcej
2025-03-21 | KRAKÓW | Konferencja Naukowo-Techniczna: Historyczne znaki graniczne i geodezyjne - zabytki techniki?
Konferencja odbędzie się w dniach 21-22 marca 2025 r. w Centrum Wystawowo-Konferencyjnym Zamku ...
więcej
2025-04-03 | OSTRÓW WIELKOPOLSKI | 25 KALISKA KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA
Tegoroczna konferencja „25 Kaliska Konferencja Katastralna – od analogu przez ...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ | Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz ...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Geoida od GOCE
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
pierwszy duży most przez Wisłę zbudowano w 1410 r. w Czerwińsku dla przeprawy wojsk Władysława Jagiełły?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Janusz Marian Gołaski (1929-2024)

Janusz Marian Gołaski (1929-2024)
Janusz Marian Gołaski urodził się 16 sierpnia 1929 r. w Siekierkach Wielkich. W 1956 r. ukończył studia z zakresu geodezji i kartografii na Politechnice Warszawskiej. Następnie uzyskiwał stopnie doktora i doktora habilitowanego, a w 1988 r. otrzymał ...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1764
Sejm koronacyjny zatwierdził nowe miary obowiązujące w Polsce (łokieć, funt, garniec itd.). Miary długości to mila wielka (7407 m) i mila mała (5555 m).
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama