wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-03-22| Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma, Instytucje, Kataster

Cała Opolszczyzna w geoportalu

Na stronie www.mapy.opolskie.pl ruszył serwis „Opolskie w Internecie” – nowy regionalny system informacji przestrzennej województwa opolskiego wykorzystujący zinformatyzowane i zintegrowane samorządowe rejestry publiczne.


Cała Opolszczyzna w geoportalu <br />
Moduł ?Zdrowie?
Moduł ?Zdrowie?

Dane zawarte w geoportalu udostępniono za pomocą usług danych przestrzennych (WMS, WMTS). Portal zawiera bazę ponad 600 warstw tematycznych dotyczących terenu województwa opolskiego. Są one pogrupowane w serwisach tematycznych, które zawierają bazy danych (np.: warstwy referencyjne, Bazę Danych Obiektów Topograficznych, warstwy branżowe, mapę sozologiczną, mapę hydrograficzną, strukturę użytkowania, zasięg powodzi z 1997 oraz 2010 roku) oraz dedykowane mapy tematyczne (np.: kataster, środowisko przyrodnicze, oświata, bezpieczeństwo, plan zagospodarowania przestrzennego), numeryczny model terenu, a także obiekty 3D (opolskie perełki architektoniczne). Portal umożliwia ponadto tworzenie własnych warstw oraz kompozycji mapowych, zapisywanie ich, wykonywanie analiz przestrzennych oraz sporządzanie raportów danych w formie tabelarycznej. W najbliższym czasie serwis będzie sukcesywnie wzbogacany o nowe prezentacje kartograficzne.

Opracowanie geoportalu było częścią projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego pn. „Opolskie w internecie” dotyczącego prezentacji danych przestrzennych – rejestrów publicznych prowadzonych przez samorząd województwa opolskiego oraz innych urzędów i instytucji, których rejestry mają kluczowe znaczenie w procesach analitycznych i decyzyjnych wszystkich przedsiębiorców i administracji publicznej w regionie. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Opolskiego na lata 2007-13 i współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Numeryczny model terenu Opolszczyzny
Warstwa numerycznegp modelu terenu

Zespół Projektowy ?Opolskie w Internecie?


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS