wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-06-02| GIS, Przetargi

Opolskie zamawia bazy danych dla SIP

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego ogłosił przetarg nieograniczony na utworzenie i uzupełnienie przestrzennych regionalnych baz danych wraz z systemem zarządzania danymi celem zasilenia projektu „Opolskie w internecie – system informacji przestrzennej i portal informacyjno-promocyjny województwa opolskiego”. Szacunkowa wartośc zamówienia wynosi blisko 418 tys. zł netto.


Opolskie zamawia bazy danych dla SIP <br />
rys. Wikipedia
rys. Wikipedia

W ramach realizacji zamówienia należy wykonać:
1. opracowanie bazy jednorodnego Numerycznego Modelu Terenu oraz bazy ortofotomapy dla obszaru województwa,
2. uproszczoną wizualizację 3D,
3. aplikację do importu danych referencyjnych Bazy Danych Obiektów Topograficznych, danych ewidencji gruntów i budynków SWDE, bazy rejestru TERYT,
4. migrację obiektów Bazy Danych Obiektów Topograficznych oraz istniejących baz tematycznych znajdujących się w zasobie WODGiK w Opolu do bazy operacyjnej wraz z przeniesieniem i dostosowaniem zasobu źródłowego do struktur zgodnych z aktualnymi wytycznymi Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii,
5. nowe projekty serwisów Biuletynu Informacji Publicznej i Regionalnych Programów Operacyjnych; należy je również wdrożyć.

Wykonawca ubiegający się o udzielenia zamówienia pwinien wykazać się wykonaniem w okresie ostatnich 3 lat:
• co najmniej jednego projektu polegającego na stworzeniu aplikacji autorskich prezentujących zasoby GIS w oparciu o platformę Geomedia na kwotę co najmniej 100 tys. zł;
• conajmniej jednego opracowania georeferencyjnej bazy danych obiektów topograficznych (TBD) w ujęciu warstwowym lub arkuszowym – komponent TOPO w zakresie opracowania praktycznego (o wartości minimum 100 tys. zł brutto);
• co najmniej jednego opracowania wektorowego modelu 3D na podstawie danych ze skaningu laserowego.

Powinien także udokumentować posiadanie:
• licencji na oprogramowanie firmy Intergraph Corp. – GeoMedia Professional umożliwiające tworzenie niezależnego oprogramowania komputerowego (aplikacji autorskich) współdziałającego z tym oprogramowaniem oraz będzie autoryzowanym dostawcą uprawnionym do świadczenia opieki technicznej na produkty z rodziny GeoMedia przez producenta oprogramowania; realizowane zadanie jest bowiem kontynuacją w zakresie funkcjonującej w Urzędzie platformy programowej GIS, a ponadto jest integralną częścią projektu pn. „Opolskie w Internecie – system informacji przestrzennej i portal informacyjno-promocyjny Województwa Opolskiego”.
• co najmniej czterech stacji roboczych (stanowiska komputerowe) z niezbędnym oprogramowaniem do przetwarzania danych GIS (opracowania bazy danych topograficznych i tematycznych);
• oprogramowania umożliwiającego tworzenie scen 3D Skyline w postaci projektu pliku *.FLY – Terraexplorer FLY Project,

Oferty można składać do 7 lipca 2011 r. Jedynym kryterium wyboru oferty będzie cena. Termin wykonania prac: 5 miesięcy od udzielenie zamówienia.

Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej ze środków Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu województwa opolskiego w ramach działania 2.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013.

Źródło: UMWO, AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS