wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-03-07| Teledetekcja, Przetargi

Kto zeskanuje śląskie kopalnie?

Katowicki Holding Węglowy ogłosił przetarg na opracowanie numerycznych modeli terenu i pokrycia terenu (wraz z analizami wysokości) oraz ortofotomapy dla 230 km kw.


Kto zeskanuje śląskie kopalnie? <br />
fot. JK
fot. JK

Modele mają bazować na chmurze punktów pochodzącej z lotniczego skaningu laserowego o gęstości minimum 4 pkt/m kw. Ich dokładność pionowa powinna być nie gorsza niż 15 cm. Ortofotomapa ma mieć zaś piksel nie większy niż 15 cm.

Opracowania należy wykonać dla terenów górniczych kopalń : KWK „Murcki-Staszic”, KWK „Mysłowice-Wesoła”, KWK „Wujek” i KWK „Wieczorek” oraz dla terenu górniczego zlikwidowanej KWK „Katowice-Kleofas”.

Źródło: KHW, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
może najpierw poczytać a potem pisać ? 1. To nie jest przetarg wg PZP - w pierwszym zdaniu ogłoszenia ... 2. Wymagają porównania z danymi ze skaningu i orto z lat 2009 - 2011 - CZYLI TRZEBA JE MIEĆ - w PZGiK oczywiście nie ma 3. A kto ma zrobiony sakning na tym obszarze w tym okresie i jeszcze nie przekazał dalej ? Gratulacje!
odpowiedz zgłoś
Przecież to przetarg w trybie ustawy PZP KHW jest zespołem kilkunastu kopalni będących jeodnoosobowymi spółkami Skarbu Państwa. Przetarg jednak jest zorganizowany w trybie poza ustawą Prawo zamówień publicznych. Wystarczy poczytać...
odpowiedz zgłoś
no właśnie Problem tylko taki jak nakazać prywatnej spółce, jaką pewnie jest ten holding, wykorzystanie danych pzgik ???
odpowiedz zgłoś
a czy w ramach ISOK te obszary nie zostaną zeskanowane? jeśli tak, to kolejny raz podwójna robota?
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS