Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-02-27| Geodezja, Prawo, Instytucje

GUGiK szkolił organizacje z przepisów

W ramach tzw. porozumienia jasnogórskiego GUGiK-u z czterema organizacjami geodezyjnymi Urząd zorganizował w dniach 24-25 lutego pierwsze szkolenie.


GUGiK szkolił organizacje z przepisów

6 października 2011 r. Stowarzyszenie Geodetów Polskich, Polska Geodezja Komercyjna, Geodezyjna Izba Gospodarcza oraz Stowarzyszenie Kartografów Polskich zawarły z Głównym Urzędem Geodezji i Kartografii porozumienie ws. współpracy. Spotkanie w GUGiK, dotyczące nowych aktów wykonawczych do Prawa geodezyjnego i kartograficznego, jest efektem jego realizacji.

W szkoleniu wzięli udział ich przedstawiciele ww. organizacji, którzy mają przekazywać zdobytą wiedzę dalej. Otworzył je Jacek Jarząbek, p.o. głównego geodety kraju. Podkreślił m.in., że w ramach realizacji porozumienia z Częstochowy odbyły się już trzy owocne spotkania, i ma nadzieję na ich kontynuację.

W programie znalazły się wystąpienia ekspertów GUGiK nt. nowych rozporządzeń, dotyczących m.in.: • wykonywania pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych; • osnów pomiarowych i sytuacyjnych; • podstaw opracowywania wyników pomiarów; • geodezyjnej obsługi inwestycji budowlanych; • standardów technicznych wykonywania pomiarów obiektów sieci uzbrojenia terenu oraz opracowywanie tych pomiarów; • mapy do celów prawnych, mapy do celów projektowych oraz pomiarów na potrzeby EGiB.

W spotkaniu brał udział także reprezentant Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, którego zadaniem było przybliżenie uczestnikom kwestii związanych z uwierzytelnianiem elektronicznych dokumentów geodezyjnych podpisem elektronicznym z uwzględnieniem profilu zaufanego ePUAP.

Kolejne szkolenie planowane jest na początek marca

Źródło: GUGiK, BS


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS