wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-10-27| Geodezja, Prawo, Instytucje, Imprezy, Kataster

Propozycja zmian w ustawie o gospodarce nieruchomościami


Wczoraj w siedzibie Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości w Warszawie odbyło się śniadanie prasowe, w którym brał udział zarząd PFRN oraz sekretarz stanu w ministerstwie budownictwa Piotr Styczeń. Zarząd zaprezentował na nim propozycję zmian w ustawie z 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami.

Według PFRN w branży pośrednictwa w obrocie nieruchomościami pracuje około 25 000 osób, a w branży zarządzania nieruchomościami około 30 000. Szacuje się, że do 2010 roku rynek ten powiększy się łącznie o około 90 000 nowych pracowników.
W związku z tym, aby usprawnić ich działalność, PFRN proponuje wprowadzenie dwustopniowych licencji dla pośredników i zarządców nieruchomości, a w przyszłości także trzeciego stopnia licencji dla wybitnych specjalistów rynku nieruchomości, doradców posiadających szeroką wiedzę z zakresu ekonomii, finansów oraz inwestycji w nieruchomości.
Federacja poinformowała również, że udało jej się dojść do porozumienia z Ministerstwem Budownictwa w sprawie wprowadzenia zmian w ustawie o gospodarce nieruchomościami. Kandydat na pośrednika lub zarządcę, posiadający wyższe wykształcenie niezwiązane z kierunkiem nieruchomościowym, będzie mógł ukończyć do wyboru studia podyplomowe – kierunkowe lub kurs kwalifikacyjny. Podczas spotkania poruszano też kwestie uprawnienia PFRN do kontroli obowiązku szkolenia ustawicznego w porozumieniu z ministrem budownictwa w celu wyeliminowania osób prowadzących działalność bez licencji pośrednika lub zarządcy nieruchomości. Postulowano przeniesienie egzaminów kwalifikacyjnych na licencję pośrednika, zarządcy i rzeczoznawcy do stowarzyszeń regionalnych oraz wprowadzenie do kodeksu cywilnego pojęcia umowy o pośrednictwo i zarządzanie.
Więcej informacji o proponowanych zmianach znaleźć można na stronie internetowej PFRN.

Źródło: Ministerstwo Budownictwa


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
bariery kolejne bariery, egzaminy,licencje i za każdy egzamin kasa kasa kasa...
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
LiDAR rzuca nowe światło na cywilizację Majów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS