wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-02-10| GIS, Software

Platforma Mobilna Gmina

Firma Cartomatic wprowadza na rynek swój najnowszy produkt zaprojektowany z myślą o potrzebach gmin. Służy on nie tylko do prezentacji danych w geoportalu, ale również do inwentaryzacji zasobów gminy w terenie oraz umożliwia realizację idei partycypacji społecznej.


Platforma Mobilna Gmina

Działanie platformy opiera się na wykorzystaniu urządzenia mobilnego typu tablet lub smartfon do pracy w terenie oraz przeglądarki internetowej do zarządzania treścią w geoportalu. Rozwiązanie to daje pracownikom administracji publicznej możliwość tworzenia i zarządzania warstwami tematycznymi potrzebnymi w codziennej pracy. Platforma funkcjonuje w modelu SaaS (Software as a Service), czyli zamiast kupować i instalować oprogramowanie użytkownik otrzymuje login i hasło do platformy. Za instalację, aktualizację i niezawodność oprogramowania odpowiada Cartomatic.

Rozwiązanie składa się z trzech głównych modułów:
1. GeoCMS – Manager Systemu – konfiguruje geoportal oraz aplikacje mobilną. Pozwala na: • definiowanie danych, • zarządzanie uprawnieniami do danych, • zarządzanie użytkownikami.
2. Geoportal – prezentowanie oraz zarządzanie danymi. Pozwala na: • wyświetlanie danych pogrupowanych tematycznie lub funkcjonalnie, • edycję danych (dodawanie, modyfikację oraz usuwanie informacji), • przeglądanie danych – wyszukiwanie wg zadanych kryteriów.
3. Aplikacja na urządzenia mobilne – zapewnia dostęp oraz wymianę danych przez urządzenia mobilne (tablety, telefony). Pozwala na: • zbieranie danych w terenie w trybie pracy on-line (jeśli połączenie urządzenia z internetem jest możliwe, wszelkie nowe informacje i zmiany są natychmiast dostępne dla pozostałych użytkowników systemu zgodnie z ich uprawnieniami do danych), • zbieranie danych w terenie w trybie pracy off-line (jeśli połączenie urządzenia z internetem nie jest możliwe, wszelkie nowe informacje i zmiany są przechowywane lokalnie w urządzeniu; ich przeniesienie do głównego systemu następuje dopiero, gdy urządzenie uzyska dostęp do internetu, użytkownik decyduje, jakie informacje mają zostać przeniesione; możliwe jest zbieranie danych opisowych oraz dokumentacji zdjęciowej).

Źródło: Cartomatic


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS