wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-09-27| Mapy, Imprezy

Znamy już internetowe mapy roku 2011

Komisja pod przewodnictwem dr. Dariusza Gotliba przyznała nagrody w ogłoszonym po raz pierwszy konkursie Stowarzyszenia Kartografów Polskich „Internetowa Mapa Roku 2011”. Wyniki ogłoszono podczas VI Sympozjum Geoinformacyjnego w Polanicy-Zdroju (21-24 września). Publikacje, które zwyciężyły, otrzymały tytuł „Internetowa Mapa Roku 2011” oraz plakietkę honorową.


Znamy już internetowe mapy roku 2011

W kategorii „Interaktywna mapa internetowa - opracowanie lokalne/regionalne” przyznano:
I miejsce ex aequo
Mapa województwa małopolskiego w Małopolskiej Infrastrukturze Informacji Przestrzennej – kompozycja mapowa TBD dla skali 1:10 000. Wykonawca: Wydział Geodezji, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie (opracowanie kartograficzne), WASKO S.A. oraz GISPartner Sp. z o.o. (technologia)
Regionalny System Udostępniania Informacji o Lasach oraz Stanie ich Ochrony dla RDLP w Zielonej Górze. Wykonawca: SmallGIS (redakcja i opieka techniczna)
II miejsce Plany miejscowe w Systemie Informacji Przestrzennej Powiatu Wrocławskiego. Wykonawca: GISPartner Sp. z o.o. dla Starostwa Powiatowego we Wrocławiu
III miejsce Mapa województwa lubelskiego w portalu e-marketingu terytorialnego. Wykonawca: GIS-Expert sp. z o.o.

Nagroda Publiczności została przyznana w otwartym konkursie obejmującym wszystkie zgłoszone mapy:
I miejsce Mapa województwa małopolskiego w Małopolskiej Infrastrukturze Informacji Przestrzennej - kompozycja mapowa TBD dla skali 1 :10 000. Wykonawca: Wydział Geodezji, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie (opracowanie kartograficzne), WASKO S.A. oraz GISPartner Sp. z o.o. (technologia)
II miejsce Mapa województwa lubelskiego w portalu e-marketingu terytorialnego. Wykonawca: GIS-Expert sp. z o.o.
III miejsce ex aequo
Przeglądarka map topograficznych Wojskowego Instytutu Geograficznego. Wykonawca: Cartomatic
Regionalny System Udostępniania Informacji o Lasach oraz Stanie ich Ochrony dla RDLP w Zielonej Górze. Wykonawca: SmallGIS (redakcja i opieka techniczna)

Można zatem powiedzieć, że największy sukces odniosła Mapa województwa małopolskiego w Małopolskiej Infrastrukturze Informacji Przestrzennej – kompozycja mapowa TBD dla skali 1:10 000 (i jej twórcy), zajmując czołową lokatę zarówno w konkursie ocenianym przez komisję, jak i publiczność.

Miejsca I-III w kategori „Interaktywna Mapa Internetowa - Opracowania Lokalne/Regionalne” otrzymują przez trzy lata możliwość umieszczania w swoim serwisie znaczka SKP z informacją o nagrodzie. Za I miejsce zwycięzcy dostali także cenne książki z tematyki GIS ufundowane przez firmę Esri Polska. Natomiast Mapy wyróżnione Nagrodą Publiczności otrzymają na okres trzech lat prawo umieszczania przy mapie informacji: Nagroda Publiczności w Konkursie Stowarzyszenia Kartografów Polskich „Internetowa Mapa Roku 2011”.

dr Joanna Bac-Bronowicz, UMWM Kraków, SmallGIS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS