wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-02-08| Prawo, Software, Ludzie, Instytucje

Ruszyło programowanie budowy IIP

Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni otworzył posiedzenie Rady Infrastruktury Informacji Przestrzennej zorganizowane 8 lutego 2012 r. w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.


Ruszyło programowanie budowy IIP
Rada przyjęła uchwałę ws. programowania budowy IIP w latach 2012-13. Określiła w niej tryb i harmonogram, a także standard treści programu budowy infrastruktury informacji przestrzennej.

Wszystkie przedsięwzięcia pozwalające realizować dyrektywę INSPIRE dają szansę, by unowocześniać myślenie o przestrzeni i o informacji na temat tej przestrzeni – powiedział Michał Boni (na fot. w środku). Jestem pewien, że państwa praca – podkreślił, zwracając się do członków Rady – pozwala dobrze przygotowywać projekty, które później staramy się realizować, by wiedza o przestrzeni była jak najpełniejsza.
Jak stwierdził, dyrektywa INSPIRE, prawo wdrożone na jej podstawie oraz działania Rady IIP są niezmiernie potrzebne dla rozwoju kraju. Na zakończenie poprosił o pomoc i o krytyczne recenzje działań rządu i instytucji publicznych, bo te krytyczne recenzje – jego zdaniem –zawsze się przydają.

Przewodniczący Rady IIP profesor Jerzy Gaździcki (na fot. z prawej) przypomniał, że to pierwsze posiedzenie Rady w nowej strukturze, powstałej po wydzieleniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji z MSWiA. Przechodząc do zasadniczego tematu spotkania, profesor zauważył, że programowanie budowy IIP (obejmujące opracowanie, konsultowanie i uzgadnianie planów tworzenia oraz funkcjonowania IIP) powinno być pilnie wykonywane przy czynnym udziale Rady IIP.
Program budowy IIP w latach 2012-13 jest wspólnym przedsięwzięciem 12 organów wiodących, organu koordynującego oraz pozostałych interesariuszy. Przyjęty przez Radę harmonogram prac nad programem przedstawia się następująco:

Zadanie

Wykonawca

Termin

1. Przyjęcie uchwały w sprawie programowania

Rada IIP

8.02.2012

2. Opracowanie programów udziału

Wszystkie organy wiodące

23.03.2012

3. Opracowanie programu budowy IIP w wersji 1

Organ koordynujący

23.04.2012

4. Konsultacje i uzgodnienia

Wszyscy interesariusze

31.07.2012

5. Opiniowanie

Rada IIP

31.08.2012

6. Zatwierdzenie programu budowy IIP w wersji 2

Organ koordynujący

5.09.2012


Zaakceptowany przez Radę standard treści programu budowy IIP dotyczy także programów udziału organów wiodących. Dokument składa się z trzech rozdziałów i streszczenia (przeznaczonego m.in. do publikacji na stronie internetowej Rady IIP). W podrozdziałach (charakterystyka organu wiodącego, struktura koordynacyjna i wykonawcza, podstawy prawne, program działań dla tematu I, wzmocnienie koordynacji, badania i rozwój, upowszechnienie wiedzy i kształcenie specjalistów, współdziałanie w ramach INSPIRE) rozpisano obligatoryjne elementy treści. Organ wiodący sporządzający dany program może dodawać inne elementy zgodnie z potrzebami.

W czasie spotkania Rada przyjęła także sprawozdanie z działalności w roku 2011. W planie pracy na rok bieżący przewidziano cztery posiedzenia, a najważniejszym zadaniem jest przyjęcie do 5 września programu prac nad infrastrukturą informacji przestrzennej na lata 2012-13.

Katarzyna Pakuła-Kwiecińska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS