wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-05-16| Geodezja, Prawo, Instytucje

Rada IIP o metadanych i testach

W czasie drugiego spotkania (11 maja) działającej przy MSWiA Rady Infrastruktury Informacji Przestrzennej zapoznano się z informacjami nt. monitoringu INSPIRE 2010 oraz podjęto uchwałę w sprawie testowania danych drugiej i trzeciej grupy tematycznej.


Rada IIP o metadanych i testach

Marek Baranowski – przewodniczący zespołu metadanych I i II grupy tematycznej – omówił sprawozdanie z prac. Podkreślił, że należy pogłębić identyfikację zasobów w zakresie IIP. A w koordynacji prac instytucji odpowiedzialnych za poszczególne grupy może pomóc utworzenie listy stałych punktów kontaktowych. Taki wniosek przedstawił również Jacek Jarząbek – wiceprzewodniczący Rady IIP, prezentując informacje nt. monitoringu INSPIRE 2010 (wyniki monitoringu zostały przekazane pod obrady Komitetu Europejskiego Rady Ministrów).

Z kolei przewodniczący Rady prof. Jerzy Gaździcki przedstawił projekt uchwały w sprawie testowania projektów specyfikacji danych drugiej i trzeciej grupy tematycznej, który został przyjęty jednogłośnie. Testy zostaną przeprowadzone w okresie od 20 czerwca do 21 października br., a ich wyniki trafią do punktu kontaktowego INSPIRE w Polsce, czyli do GUGiK.

W czasie posiedzenia Rada wyraziła pozytywną opinię w sprawie decyzji przewodniczącego o powołaniu kolegium redakcyjnego, które przygotuje witrynę internetową Rady IIP. Przyjęto również plan prac do końca 2011 r.

źródło: GUGiK, BS


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
meta Rada Infrastruktury Informacji Przestrzennej przewodniczący zespołu metadanych I i II grupy tematycznej - JAK TO DUMNIE BRZMI !!!
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS