wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-04-11| Geodezja, Instytucje

GUGiK: posiedzenie zespołu metadanych

Zespół Metadanych Pierwszej i Drugiej Grupy Tematycznej obradował 7 kwietnia w GUGiK.


GUGiK: posiedzenie zespołu metadanych

Było to drugie spotkanie zespołu. Jego przewodniczący – dr Marek Baranowski, dyrektor Instytutu Geodezji i Kartografii – przedstawił zbiorcze opracowanie dotyczące metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych pierwszej i drugiej grupy tematycznej, przygotowane na podstawie opracowań cząstkowych członków zespołu

Zespół został powołany 7 marca na inauguracyjnym posiedzeniu Rady Infrastruktury Informacji Przestrzennej, a w jego skład weszli eksperci z Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii, Instytutu Geodezji i Kartografii, Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej, Biura Hydrograficznego Marynarki Wojennej, Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Infrastruktury oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Celem utworzenia zespołu jest określenie stanu opracowania metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych pierwszej i drugiej grupy tematycznej, sporządzenie planu przedsięwzięć umożliwiających w pilnym trybie weryfikację metadanych oraz ich praktyczne zastosowanie do uruchomienia usług sieciowych.

Rezultaty prac zostaną przedstawione na planowanym w połowie maja br. posiedzeniu Rady Infrastruktury Informacji Przestrzennej. Opracowanie zostanie przekazane Komisji Europejskiej.

Źródło: GUGiK, BS


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS