wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-03-08| Geodezja, GIS, Prawo, Instytucje

Pierwsze posiedzenie Rady IIP

Wczoraj (7 marca) odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Infrastruktury Informacji Przestrzennej. W jego trakcie Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji, wręczył powołania przewodniczącemu, wiceprzewodniczącemu oraz członkom rady.


Pierwsze posiedzenie Rady IIP <br />
fot. MSWiA
fot. MSWiA
RIIP działa przy ministrze właściwym do spraw administracji publicznej. Do jej zadań należy m.in. opiniowanie projektów aktów prawnych, planów i sprawozdań dotyczących infrastruktury informacji przestrzennej, przedsięwzięć naukowych, edukacyjnych oraz organizacyjnych.

Przewodniczącym rady jest prof. Jerzy Gaździcki (PTIP), a wiceprzewodniczącym – wiceprezes GUGiK Jacek Jarząbek. W jej skład wchodzą ponadto: Główny Geodeta Kraju, Główny Geolog Kraju, Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska, Główny Inspektor Ochrony Środowiska, prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej, prezes Głównego Urzędu Statystycznego, szef Biura Hydrograficznego Marynarki Wojennej, sekretarze lub podsekretarze stanu innych podmiotów administracji rządowej wyznaczeni przez premiera na wniosek ministra właściwego do spraw administracji publicznej, czterej przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego wyznaczeni przez Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz czterej przedstawiciele instytucji naukowych lub organizacji pozarządowych powołani przez ministra właściwego do spraw administracji publicznej.

Na swoim inauguracyjnym posiedzeniu przyjęto uchwałę w sprawie szczegółowych zasad funkcjonowania Rady Infrastruktury Informacji Przestrzennej oraz zaaprobowano treść decyzji przewodniczącego powołującej Zespół Metadanych Pierwszej i Drugiej Grupy Tematycznej, określonej w załączniku do ustawy z dnia 4 marca 2010 r. o infrastrukturze informacji przestrzennej. Zespół określi stan opracowania metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych pierwszej i drugiej grupy tematycznej, sporządzi plan przedsięwzięć umożliwiających w pilnym trybie weryfikację metadanych oraz ich praktyczne zastosowanie do uruchomienia usług sieciowych. W skład zespołu wejdą eksperci wyznaczeni przez członków rady. Kolejne spotkanie RIIP zaplanowano na przełom kwietnia i maja.

Źródło: MSWiA, GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS