Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-01-10| GIS, Software, Imprezy

FOSS4G u sąsiadów

Pierwsza konferencja FOSS4G (Free and Open Source Software for Geospatial) dla Europy Środkowo-Wschodniej odbędzie się w dniach 21-23 maja w Pradze.


FOSS4G u sąsiadów

Pomysł zorganizowania lokalnego spotkania poświęconego GIS-owym aplikacjom typu open source, podobnego do niemieckiego Fossgis lub włoskiego GFoss, pojawił się w czasie światowej konferencji FOSS4G w Denver w 2011 roku. FOSS4G-CEE (Central and Eastern Europe) ma się odbywać co roku w innym miejscu. Tegoroczna konferencja będzie połączona z dorocznym czeskim seminarium Geoinformatics FCU CTU.
Organizatorem FOSS4G jest fundacja OSGeo.

W programie przewidziano sesję referatową; termin przesyłania referatów mija 1 marca. Ponadto planowane są warszaty dotyczące:
• wprowadzenienia do wolnego oprogramowania,
• interoperacyjności, IIP, INSPIRE,
• integracji pomiędzy rozwiązaniami zamkniętymi i open source,
• wolnych i otwartych danych przestrzennych.

Termin zapisów na warsztaty mija 1 lutego, a wczesnej rejestracji – 1 kwietnia.

Źródło: Foss4g-cee.org, BS


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS