wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-11-08| GIS, Imprezy

GIS-owy drenaż mózgów na Politechnice Warszawskiej

Organizatorzy tegorocznego GIS Day na Politechnice Warszawskiej starają sę zapewnić uczestnikom wiele wrażeń. Ciekawe referaty, konkursy przed i w trakcie imprezy, muzyczne niespodzianki – to tylko niektóre z atrakcji.


GIS-owy drenaż mózgów na Politechnice Warszawskiej

Właśnie ruszył kolejny z konkursów poprzedzających konferencję – „GISBrainiak”. W przeciwieństwie do poprzednich wymaga on pewnej wiedzy na temat systemów informacji geograficznej, źródeł danych przestrzennych czy możliwych do przeprowadzenia analiz. Zadanie polega na twórczym rozwiązaniu problemu zdefiniowanego przez organizatorów. Liczy się przede wszystkim wiedza, ale też innowacyjne podejście do tematu. Na odpowiedzi organizatorzy czekają do końca tygodnia.

Pozostałe trwające już konkursy to:
• „GeoFinder” pozwala na poznanie Warszawy (i nie tylko), ale przede wszystkim na dobrą zabawę przy rozwikływaniu, publikowanych dzień po dniu, zagadek. Liczy się także czas, więc nie ma na co czekać!
• „FotoSherlock” dla tropicieli absurdów i niesamowitości; cenne nagrody można wygrać wyszukując interesujących ujęć w serwisach mapowych oraz typu streetview. Czas na przysyłanie odpowiedzi tylko do piątku, więc należy się śpieszyć!

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród wszystkich trzech konkursów odbędzie się w trakcie GIS Day PW (17 listopada) w Małej Auli Gmachu Głównego, więc warto się tam stawić! Tym bardziej, że to jeszcze nie wszystko, co przygotowano dla uczestników tego wydarzenia. A jeśli ktoś wątpi, że GIS jest nam do czegokolwiek potrzebny, będzie mógł zmierzyć się z analizami przestrzennymi na kartce papieru i sprawdzić jak bardzo (a może jak niewiele?) jego wyniki różnią się od rzeczywistych. Będzie się działo!

Anna Fiedukowicz


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS