Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2011-10-31 | GIS, Instytucje

GIS Day na PW: zabytki i konkursy

Tegoroczny GIS Day na Politechnice Warszawskiej obfituje w atrakcje. Poza wysłuchaniem ciekawych wystąpień, które z pewnością zagwarantują zaproszeni goście, będzie można wziąć udział w licznych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Warto już zacząć się przygotowywać!


Ilustracja: GIS Day na PW: zabytki i konkursy
W przerwie konferencji będzie można między innymi wykazać się znajomością polskich zabytków w konkursie „… i GIS lubi zabytki”. Będzie on uzupełnieniem prezentacji projektu „Wiki lubi zabytki”, o którym opowiedzą nam panowie Arkadiusz Kołodziej z Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz Tomasz Kozłowski z Wikipedii.

Ci, którzy już nie mogą doczekać się konferencji na PW i chcieliby zawalczyć o fantastyczne nagrody, już mają taką okazję. Konkurs Fotosherlock ruszył! Wystarczy zabawić się w detektywa i poszperać w popularnych serwisach, aby znaleźć zdjęcie, które zafascynuje, oczaruje, zaskoczy, rozbawi – zarówno znalazcę, jak i konkursowe Jury. Z krótkim komentarzem należy je przesłać do organizatorów przed 11 listopada. Oceniana będzie nie tyle zdolność dedukcji, co bystre oko i poczucie humoru. Szczegółowe informacje oraz regulamin na http://geostudent.pl/fotosherlock
Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród już 17 listopada – w trakcie konferencji GIS Day na Politechnice Warszawskiej w Małej Auli

Program GIS Day na PW

Anna Fiedukowicz


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

@student No niestety muszę się zgodzić zarówno co do poziomu GIS Day jak i samego nauczania. Gdzie na PW znajdzie się coś więcej np. o WebGISie albo geoinformatyce? Pod tym względem PW mocno odstaje od innych uczelni w kraju. (A powiedz co to za osoba - chociaż inicjały;)
  
GIS DAY na PW od kilku lat był do kitu GIS Day na PW był rok w rok traktowany po macoszemu. Zapraszano prelegentów luźno związanych z zagadnieniami GIS, którzy wygłaszali referaty i nawet nie pokusili się o powiązanie tematu wystąpienia z GIS tylko paplali co im ślina na język przyniosła. Poza tym jaki poziomu GIS na PW taki GIS Day, przykra prawda. GIS/SIP na PW kuleje a to wszystko wina kadry naukowej, która średnio liczy 60 lat (pewien profesor bardzo zawyża statystykę...) i nie mają ochoty lub ze zwykłego lenistwa nie chce im się dostosować programu nauczania do zmieniających się trendów na rynku geoinformatycznym. GIS to nie tylko teledetekcja i INSPIRE a niestety takie można odebrać przekonanie po kursach chyba tzw. "GIS" na PW. Osobiście nie przepadam za osobą, która nadzwyczaj aktywnie zaangażowała się w organizację tegorocznego dnia GIS na PW jednak należy zauważyć, że wyjątkowo w tym roku oferta PW pod tym względem może zostać zauważona na tle innych podobnych imprez tego typu w większości miast akademickich w PL.
  
... Gis Day od lat na PW to była niezła impreza ... może był po prostu mniej promowany na zewnątrz. Ale program był zawsze warty obecności:)
  
klawo :) Wygląda na to, że w tym roku na PW postanowili wreszcie potraktować GIS Day poważnie.
  



zobacz też:

GIS Day na PW: przerwane wały i ballady rockowe

Już 17 listopada o godz. 9:15 w reprezentacyjnej Małej Auli Politechniki Warszawskiej rozpocznie się...


wiadomości

Laser-3D Jacek Krawiec
Kraków

SKANERY LASEROWE i OPROGRAMOWANIE

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
nazwa galaktyka pochodzi od greckiego słowa gala, czyli „mleko”?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Tomasz Niewodniczański (1933-2010)

Tomasz Niewodniczański (1933-2010)
Fizyk jądrowy, menedżer, kolekcjoner kartografików, urodził się 25 września 1933 roku w Wilnie, tam też spędził dzieciństwo. Po ukończeniu studiów na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie rozpoczął pracę w Instytucie Badań...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1663
James Gregory (1638-75), szkocki fizyk i matematyk, opisuje teleskop zwierciadlany (reflektor) złożony z dwóch zwierciadeł wklęsłych, zwany teleskopem Gregory'ego. Zastosowanie tego wynalazku umożliwiło zredukowanie długości lunet.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2