W
serwisie mapowym, można znaleźć szczegółowe informacje o poszczególnych miejscach pochówku na tej nekropolii – dokładną lokalizację, zdjęcia nagrobka, informacje o materiale. z jakiego został wykonany, oraz inskrypcje i bibliografię, jeśli przy opracowywaniu korzystano z publikacji.
Projekt inwentaryzacji – którego pełna nazwa to „Gromadzenie danych dotyczących pomników nagrobnych występujących na terenie wpisanego do rejestru zabytków cmentarza Stare Powązki” – prowadzony jest przez Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków i Biuro Geodezji i Katastru we współpracy z Biurem Informatyki i Przetwarzania Informacji.
Partnerami projektu inwentaryzacji są także: Urząd Pracy, Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie – Stołeczne Centrum Osób Niepełnosprawnych, które pomogły w zaktywizowaniu do prac inwentaryzacyjnych osób niepełnosprawnych. Ponadto: Społeczny Komitet Opieki nad Starymi Powązkami im. J. Waldorffa oraz Zarząd Cmentarza Stare Powązki.
Ratusz planuje uruchomienie wyszukiwarki miejsc pochówku dla większości warszawskich cmentarzy. Dzięki temu w ciągu najbliższych kilku lat będzie można bez problemu pozyskać informację o osobach pochowanych na stołecznych cmentarzach.