wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-10-29| GIS, Mapy, Software

Groby w sieci

Coraz więcej zarządców cmentarzy wprowadza internetowe wyszukiwarki, dzięki którym możemy zobaczyć na mapie lokalizację grobu, jego zdjęcie i trasę dojścia, a nawet opłacić utrzymanie miejsca pochówku.


Groby w sieci <br />
fot. AW
fot. AW

Warszawska wyszukiwarka Zarządu Cmentarzy Komunalnych obejmuje cmentarze: Południowy, Północny i Wojskowe Powązki i funkcjonuje od października 2008 roku. Natomiast niektóre miejsca pochówku na Starych Powązkach możemy znaleźć poprzez serwis mapowy warszawskiego ratusza.

„Internetowy lokalizator grobów" to aplikacja Krakowskiego Zarządu Cmentarzy Komunalnych. Na stronie wyświetlają się informacje dotyczące położenia grobu i jego podgląd na mapie. Aplikacja pozwala także na sprawdzenie dojazdu do cmentarza środkami komunikacji miejskiej. Z kolei wrocławska wyszukiwarka, obejmująca sześć cmentarzy komunalnych, działa około rok. Oprócz informacji na temat miejsca pochówku, użytkownik może obejrzeć mapę z migającym polem, w obrębie którego znajduje się wybrany grób.

Poznański serwis powstał na podstawie materiałów dostarczonych przez Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ. Rozbudowaną bazę zawiera również funkcjonująca od czterech lat szczecińska wyszukiwarka. Z kolei katowicki Komunalny Zakład Usług Pogrzebowych oraz lubelskie Cmentarze Komunalne skorzystały z rozwiązań firmy ArtLook Gallery z Mikołowa, producenta wyszukiwarki Grobonet. Oprócz informacji na temat lokalizacji grobu, jego zdjęcia oraz mapy sektora, w którym się on znajduje, w serwisie istnieje m.in. opcja dokonania przez internet opłaty za miejsce pochówku.

Na niektórych cmentarzach zarządcy stawiają terminale, poprzez które odwiedzający mogą na miejscu sprawdzić lokalizację grobu. Takie rozwiązanie wprowadzono m.in. w Warszawie, na nekropoliach włączonych do bazy wyszukiwarki ZCK, a także w Krakowie (m.in. na Cmentarzu Rakowickim) czy Lublinie.

Więcej w listopadowym GEODECIE.

Znajdź grób:

Grobonet
Katowice
Kraków
Lublin
Poznań
Szczecin
Warszawa
Wrocław


Barbara Stefańska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS