Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-10-29| GIS, Mapy, Software

Groby w sieci

Coraz więcej zarządców cmentarzy wprowadza internetowe wyszukiwarki, dzięki którym możemy zobaczyć na mapie lokalizację grobu, jego zdjęcie i trasę dojścia, a nawet opłacić utrzymanie miejsca pochówku.


Groby w sieci <br />
fot. AW
fot. AW

Warszawska wyszukiwarka Zarządu Cmentarzy Komunalnych obejmuje cmentarze: Południowy, Północny i Wojskowe Powązki i funkcjonuje od października 2008 roku. Natomiast niektóre miejsca pochówku na Starych Powązkach możemy znaleźć poprzez serwis mapowy warszawskiego ratusza.

„Internetowy lokalizator grobów" to aplikacja Krakowskiego Zarządu Cmentarzy Komunalnych. Na stronie wyświetlają się informacje dotyczące położenia grobu i jego podgląd na mapie. Aplikacja pozwala także na sprawdzenie dojazdu do cmentarza środkami komunikacji miejskiej. Z kolei wrocławska wyszukiwarka, obejmująca sześć cmentarzy komunalnych, działa około rok. Oprócz informacji na temat miejsca pochówku, użytkownik może obejrzeć mapę z migającym polem, w obrębie którego znajduje się wybrany grób.

Poznański serwis powstał na podstawie materiałów dostarczonych przez Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ. Rozbudowaną bazę zawiera również funkcjonująca od czterech lat szczecińska wyszukiwarka. Z kolei katowicki Komunalny Zakład Usług Pogrzebowych oraz lubelskie Cmentarze Komunalne skorzystały z rozwiązań firmy ArtLook Gallery z Mikołowa, producenta wyszukiwarki Grobonet. Oprócz informacji na temat lokalizacji grobu, jego zdjęcia oraz mapy sektora, w którym się on znajduje, w serwisie istnieje m.in. opcja dokonania przez internet opłaty za miejsce pochówku.

Na niektórych cmentarzach zarządcy stawiają terminale, poprzez które odwiedzający mogą na miejscu sprawdzić lokalizację grobu. Takie rozwiązanie wprowadzono m.in. w Warszawie, na nekropoliach włączonych do bazy wyszukiwarki ZCK, a także w Krakowie (m.in. na Cmentarzu Rakowickim) czy Lublinie.

Więcej w listopadowym GEODECIE.

Znajdź grób:

Grobonet
Katowice
Kraków
Lublin
Poznań
Szczecin
Warszawa
Wrocław


Barbara Stefańska


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS