wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-10-28| GIS, Mapy, Instytucje

Cmentarze w warszawskim geoportalu

Biuro Geodezji i Katastru we współpracy z Biurem Stołecznego Konserwatora Zabytków oraz Biurem Informatyki i Przetwarzania Informacji uruchomiło kolejny serwis mapowy poświęcony warszawskim cmentarzom.


Cmentarze w warszawskim geoportalu

Aby obejrzeć witrynę „Warszawskie Cmentarze", należy kliknąć w jej obrazek na głównej stronie oficjalnego serwisu mapowego m.st. Warszawy, znajdującego się pod adresem www.mapa.um.warszawa.pl. Link do niej znajduje się również w zakładce „Dostępne serwisy" w głównym menu (prawy górny róg ekranu) wszystkich dostępnych serwisów (tj. Warszawa Dzisiaj, Warszawa Historyczna, Plany zagospodarowania, Topograficzna Baza Danych lub Mapy Własności).

Na stronie „Warszawskie Cmentarze” znalazły się zasięgi warszawskich nekropolii oraz rastrowe plany trzech z nich: Starych Powązek, Cmentarza Ewangelicko-Augsburskiego oraz Wolskiego Prawosławnego. Serwis umożliwia ponadto wyszukiwanie osób pochowanych na Starych Powązkach (po nazwisku i imieniu osoby pochowanej oraz po dacie śmierci). Po wyszukaniu danego grobu lub po jego zaznaczeniu w trybie selekcji (szczegółowy widok grobów pojawia się w skali 1:1000 i większej) pojawi się okno z podstawowymi informacjami na temat osoby pochowanej oraz ze zdjęciami grobu. Po kliknięciu na przycisk „Szczegóły" nastąpi przekierowanie do strony zawierającej dodatkowe informacje o mogile.

Z powodu trwającego procesu ewidencjonowania cmentarza Stare Powązki na razie funkcja wyszukiwania mogił jest ograniczona. Baza danych pochowanych osób będzie sukcesywnie powiększana. Planowane jest również rozszerzenie funkcji wyszukiwania o inne cmentarze.

Źródło: BGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
*oczko, nie jest do końca tak jak mówisz Popatrz na te serwisy wymienione w artykule "groby w sieci". Zdecydowana większość z nich nie jest nawet geoportalami, to są dosyć prymitywne aplikacje, z "płaskimi" tabelami danych. Akurat Warszawa ma tutaj przewagę (naprawdę interaktywny portal), tylko szkoda że na razie jest tak mało grobów.
odpowiedz zgłoś
. Wybory coraz bliżej:) trzeba się wykazać
odpowiedz zgłoś
znowu Warszawa w tyle myślałam ze aplikacja warszawska jest kolejnym sukcesem. A tu masz babo placek dzisiejszą informacje "groby w sieci" okazuje się , że Warszawa kopciuszkiem.
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS