wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Galileo w 3D
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-10-23| GIS, Mapy, Ludzie, Instytucje

Uruchomiono internetowy lokalizator grobów


Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie uruchomił lokalizator grobów oparty na serwisie Google Maps.

Dzięki nowej usłudze można wyszukać groby według nazwisk, daty śmierci, nazwie cmentarza czy oznaczenia grobu. Lokalizator ułatwia również opracowanie dojazdu do wybranego cmentarza, znalezienie odpowiednich przystanków autobusowych, parkingów oraz wejść na cmentarz. Wybrane fragmenty mapy można bezpośrednio wydrukować.

Źródło: ZCK Kraków


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Google Licence Na szczęście mamy jeszcze m.in. Yahoo Maps, Bing Maps no i oczywiście OpenStreetMap i UMP dla Polski, więc jakby coś to zawsze można się przerzucić.

google maps i reklamy Google w licencji zastrzegł sobie prawo do zamieszczania reklam na mapach google wbudowanych w inne portale. Bez znaczenia czy licencja google maps jest free czy płatna. Więc możemy się spodziewać takich kwiatków (niekoniecznie chryzantem)

Google Licence Apropos licencji Google, mówi ona m.in., że korzystanie z mapy jest darmowe, o ile mapa jest dostępna publicznie, więc reklamy może nie będą potrzebne ;)

polecam stronę cmentarzy w szczecinie. może mapka jest mniej przejrzysta, ale ilość zgromadzonych tam danych robi wrażenie

a u nas w Warszawie jeszcze nie mamy ale na pewno niebawem BGiK da radę.

cmentarz coś podobnego uruchomiono także w Poznaniu również wypuszczają kwatery WMSem tyle że jest to oparte o iGeoMap no ale fajne. Zanim sie pojedzie na groby do rodziny zawsze moża sobie przypomnieć gdzie to było. http://www.city.poznan.pl/mapa_geopoz/poznan_inter net.php

wyjaśnienie wspominałem tu o MapServerze a nie o Google Maps. Jeżeli ma już być wszystko opensource, to zawsze można podpiąć OpenStreetMap i rozwiąże się wtedy Google License. pozdrawiam

Google Licence No darmowość Google Maps poddałbym pod wątpliwość. Fakt, tutaj będzie za free ale głupio będzie jak za jakiś czas pojawią sie reklamy np usług pogrzebowych (a kto wie jakie jeszcze mogą sie pojawić) na mapie cmentarza.

wms wow! fajnie, że zostało to zrealizowane w technologii wms, dzięki której każdy może korzystać z tych danych. no i plus, że na darmowym oprogramowaniu. życzę dalszych sukcesów

9 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt