wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-10-23| GIS, Mapy, Ludzie, Instytucje

Uruchomiono internetowy lokalizator grobów


Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie uruchomił lokalizator grobów oparty na serwisie Google Maps.

Dzięki nowej usłudze można wyszukać groby według nazwisk, daty śmierci, nazwie cmentarza czy oznaczenia grobu. Lokalizator ułatwia również opracowanie dojazdu do wybranego cmentarza, znalezienie odpowiednich przystanków autobusowych, parkingów oraz wejść na cmentarz. Wybrane fragmenty mapy można bezpośrednio wydrukować.

Źródło: ZCK Kraków


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Google Licence Na szczęście mamy jeszcze m.in. Yahoo Maps, Bing Maps no i oczywiście OpenStreetMap i UMP dla Polski, więc jakby coś to zawsze można się przerzucić.

google maps i reklamy Google w licencji zastrzegł sobie prawo do zamieszczania reklam na mapach google wbudowanych w inne portale. Bez znaczenia czy licencja google maps jest free czy płatna. Więc możemy się spodziewać takich kwiatków (niekoniecznie chryzantem)

Google Licence Apropos licencji Google, mówi ona m.in., że korzystanie z mapy jest darmowe, o ile mapa jest dostępna publicznie, więc reklamy może nie będą potrzebne ;)

polecam stronę cmentarzy w szczecinie. może mapka jest mniej przejrzysta, ale ilość zgromadzonych tam danych robi wrażenie

a u nas w Warszawie jeszcze nie mamy ale na pewno niebawem BGiK da radę.

cmentarz coś podobnego uruchomiono także w Poznaniu również wypuszczają kwatery WMSem tyle że jest to oparte o iGeoMap no ale fajne. Zanim sie pojedzie na groby do rodziny zawsze moża sobie przypomnieć gdzie to było. http://www.city.poznan.pl/mapa_geopoz/poznan_inter net.php

wyjaśnienie wspominałem tu o MapServerze a nie o Google Maps. Jeżeli ma już być wszystko opensource, to zawsze można podpiąć OpenStreetMap i rozwiąże się wtedy Google License. pozdrawiam

Google Licence No darmowość Google Maps poddałbym pod wątpliwość. Fakt, tutaj będzie za free ale głupio będzie jak za jakiś czas pojawią sie reklamy np usług pogrzebowych (a kto wie jakie jeszcze mogą sie pojawić) na mapie cmentarza.

wms wow! fajnie, że zostało to zrealizowane w technologii wms, dzięki której każdy może korzystać z tych danych. no i plus, że na darmowym oprogramowaniu. życzę dalszych sukcesów

9 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS