Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-10-28| Geodezja, GIS, Prawo, Instytucje, Kataster

Rozporządzenie ws. ZSIN ze zmianami

W nowej wersji projektu rozporządzenia w sprawie zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach (z 13 października) uwzględniono niektóre uwagi zgłoszone przez GUS i GUGiK.


Rozporządzenie ws. ZSIN ze zmianami <br />
fot. UM Kraków
fot. UM Kraków
Dokument opublikowano wczoraj (27 października) w biuletynie informacji publicznej MSWiA w brzmieniu po konferencji uzgodnieniowej, która odbyła się 21 września. Uwagi do projektu zgłosiły różne instytucje: Główny Urząd Statystyczny, Główny Urząd Geodezji i Kartografii, Rządowe Centrum Legislacji oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Uwzględnione zmiany to m.in.:
• wpisanie identyfikatora TERYT przy nazwach ulic i miejscowości (uwaga GUS),
• uzupełnienie listy organów, których główny geodeta kraju ma obowiązek informować o działaniach związanych ze ZSIN o starostów (uwaga RCL),
• podniesienie kwoty przeznaczonej na modernizację rejestrów TERYT i REGON prowadzonych przez GUS z 300 do 600 tys.(uwaga GUS),
• autopoprawki GUGiK, w tym: zmiana treści notatek opisujących schemat aplikacyjny danych centralnego repozytorium oraz zmiany definicji (obiektu rozbieżnego, zbioru obiektów rozbieżnych, listy zbiorów rozbieżnych).

Ponadto dokonano licznych zmian redakcyjnych. Nie uwzględniono natomiast m.in. uwag GUS-u dotyczących:
• przekazywania z ewidencji gruntów i budynków do rejestru TERYT dokumentów będących źródłem aktualizacji tego rejestru w zakresie zasobów mieszkaniowych,
• propozycji, aby ZSiN zapewniał centralne przekazywanie wykazów kwartalnych zawierających adresy budynków i mieszkań oddanych do użytku oraz ubywających do służb statystyki publicznej.

BS


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS