wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-09-22| GNSS, Sprzęt, Edukacja, Instytucje

WAT udoskonala superkomputer

844 tys. zł netto wyda Wojskowa Akademia Techniczna na modernizację i rozbudowę klastra obliczeniowego FENIX, pracującego na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji.


WAT udoskonala superkomputer <br />
fot. WAT
fot. WAT
Prace zrealizuje wykonawca klastra, czyli Hewlett-Packard Polska Sp. z o.o. Z przyczyn technicznych zamówienie przeprowadzono w procedurze negocjacyjnej bez uprzedniej publikacji.

Zmodernizowany klaster będzie wykorzystywany m.in. na potrzeby modelowania atmosfery czy realizacji projektu pn. „Budowa modułów wspomagania serwisów czasu rzeczywistego systemu ASG-EUPOS”. Jak napisano w uzasadnieniu wyboru procedury, zbudowany pod koniec 2005 roku FENIX nie dysponuje obecnie mocą obliczeniową niezbędną do tego typu przedsięwzięć.

Źródło: TED, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Tradycja To już taka tradycja na Geoforum.Gdy pojawi się jakiś ranking albo artykuł na temat WAT albo PW czy innych uczelni geodezyjnych. Trwa dyskusja który wydział jest lepszy, ma najlepszą kadrę.
odpowiedz zgłoś
pw Niedawno była konferencja naukowo-techniczna w Solinie. Nie było żadnego referatu z PW, nie było też żadnego słuchacza z PW.
odpowiedz zgłoś
wat Kolego oni wszyscy wykladają zarówno n wacie i polibudzie i nawet na prywatnych, wiele razy nie związanych z geodezją
odpowiedz zgłoś
obserwujac Majac stycznosci zarowno z kadra naukową WAT i PW widoczna jest znaczna różnica tam widac zaangazowanie kadry w rozwój wydziału czego nie ma na PW. Wykladowcy na PW patrzą tylko gdzie znaleźć uczenie prywatną aby sobie dorobic. Tego nie ma na WAT. Tam każdy stara się zbudować a nie niszczyć. Obserwując i spotykając sie z doktorami i profesorami na różnych konferencjach jest to zauważalne. Przykre ale prawdziwe. Jeżeli Geodezja w Warszawie to właśnie WAT.
odpowiedz zgłoś
Do studenta Ale jest pewna różnica pomiędzy WAT i PW. WAT jest uczelnią wojskową, więc dostaje dotacje zarówno z MON jak i MNiSW, a jak wiadomo im wyższe PKB tym większe pieniądze ma MON. Ponad to PW inwestuje w infrastrukture: modernizuje budynki, buduje nowy wydział MiNI. Więc żaden wstyd, tylko różne metody zarządzania i inne pieniądze.
odpowiedz zgłoś
dobre"LUBIE TO" wat setki tysięcy złotych poszły na komputer a na biurko to zabrakło :)
odpowiedz zgłoś
wat setki tysięcy złotych poszły na komputer a na biurko to zabrakło :)
odpowiedz zgłoś
Porównanie z Politechniką Witam WAT przynajmniej inwestuje i rozwija się prężnie - POLITECHNICE WARSZAWSKIEJ powinno być WSTYD... :( - to smutne ale prawdziwe... - WAT bije "Polibudę" na GŁOWĘ i zostawia w tyle...
odpowiedz zgłoś
8 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS