wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-08-26| Prawo

Rozporządzenie o granicach po nowemu

Zdaniem SGP opublikowane właśnie rozporządzenie o państwowym rejestrze granic może doprowadzić do trudności z utrzymaniem aktualności tej bazy.


Rozporządzenie o granicach po nowemu
Na stronach MSWiA oraz GUGiK opublikowano projekt rozporządzenia w sprawie państwowego rejestru granic i powierzchni jednostek podziałów terytorialnych kraju w wersji po konferencji uzgodnieniowej. Do poprzedniej wersji projektu zgłoszono ponad 50 uwag. Większość z tych uwzględnionych ma charakter redakcyjny lub doprecyzowujący.

Zdaniem Stowarzyszenia Geodetów Polskich rozporządzenie to obliguje do zbierania zbyt wielu informacji i zobowiązuje dużą liczbę instytucji do ich aktualizacji. SGP obawia się więc, że mogą wystąpić trudności z utrzymaniem aktualności rejestru (uwaga ta nie została uwzględniona).
Na wniosek marszałka województwa zachodniopomorskiego w projekcie określono zasady udostępniania tego rejestru. Nie uwzględniono natomiast uwagi dotyczącej braku cennika dla tych danych (wykracza to poza delegację).

Zmodyfikowano także przepisy przejściowe. Zgodnie z nimi do czasu wdrożenia funkcjonalności ZSIN w zakresie umożliwiającym co najmniej cykliczną aktualizację centralnego repozytorium kopii zbiorów danych EGiB starosta przekazuje Głównemu Geodecie Kraju dane określające przebieg granic jednostek ewidencyjnych i obrębów ewidencyjnych, dla których ustalone zostały nowe punkty graniczne lub zmieniono współrzędne punktów. Dodano także §14, który mówi, że do czasu wdrożenia systemu teleinformatycznego przeznaczonego do prowadzenia ewidencji miejscowości, ulic i adresów przepisów dotyczących integracji PRG i EMUiA (§ 6 ust. 2 pkt 2 oraz § 9 ust. 1 pkt 6) nie stosuje się.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS