wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-06-28| Geodezja, Prawo

Geodeci z powiatu piaseczyńskiego mówią: dość!

Geodeci pracujący na terenie powiatu piaseczyńskiego 22 czerwca wystosowali skargę do mazowieckiego inspektora nadzoru geodezyjnego i kartograficznego na przewlekłość postępowania przez starostę.


Geodeci z powiatu piaseczyńskiego mówią: dość!

Niezałatwianie spraw w terminie dotyczy opracowania i przyjęcia do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego dokumentacji wykonanej przez firmy geodezyjne. Jednocześnie w przypadku uznania skargi za zasadną geodeci wnoszą o: • zarządzenie kontroli zewnętrznej w celu wyjaśnienia przyczyn nieterminowości w załatwianiu tych spraw, • podjęcie środków zapobiegających naruszaniu terminów w przyszłości oraz • stwierdzenie, że niezałatwianie spraw w terminie miało miejsce z rażącym naruszeniem prawa.

Wniesienie skargi poprzedziły spotkania wykonawców ze starostą, które odbywały się na ich wniosek w celu wyjaśnienia sytuacji w miejscowym PODGiK oraz Wydziale Geodezji i Kartografii, lecz nie przyczyniły się do poprawy sytuacji.

Dariusz Urban


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Może GUGiK skontroluje? Powiatowe ośrodki są ponoć kontrolowane przez GUGiK. jakieś sukcesy? Słyszał ktoś że coś się zmieniło? Jeśli tak - to dajcie sygnał.
odpowiedz zgłoś
Inne ośrodki Proponuje skontrolować ośrodek w Świdniku na lubelszczyźnie już prawie żaden geodeta tam nie chce wykonywać żadnych prac a na pracowników mówią że to mafia i coś w tym jest. Ale kto ma to skontrolować jak w WINGiKu pracują koledzy i koleżanki. Pani naczelnik na niczym się nie zna no ale tzw. kontakty ...... Czyli to nie jedyny ośrodek w Piasecznie jest taki.
odpowiedz zgłoś
Ośrodek.. geodeci z przepisanym firmami geodezyjnymi na zony i dzieci ... reszta to konkurencja
odpowiedz zgłoś
ośrodek Podobno prowadzone są rozmowy z przyzszłymi kandydatami na stanowisko kierownika wydzialu ale są to osoby z bardzo słabym doświadczeniem a nawet członkowie rodzin osób pracujących w ośrodku coś nie tak. Tam jest potrzebna osoba z dużym doświadczeniem i tzw. "jajami", która wie jak wydział powinien pracować i jak to zorganizować, ma kontakty i zna się na geodezji praktycznie a nie teoretycznie.
odpowiedz zgłoś
GEODECI MAJA DOŚĆ! Taka sytuacja jaka zachodzi w osrodku w Piasecznie to norma. proponuje skontrolować inne osrodki .......
odpowiedz zgłoś
mała poprawka w Piasecznie nie ma kierownika wydziału geodezji nie ma tez geodety powiatowego
odpowiedz zgłoś
Skarga... Skarżyć się każdy może... Skarga do organu administracji wpływa... Skargę - zgodnie z kpa - się rozpatruje... Koniecznie w terminie... Ale jak znam życie - jak zwykle pozostaje po staremu... Naiwni są Ci, którzy oczekują, że WINGiK - reagując na skargę - podejmie jakieś czynności, które "załatwią" problem. Ale być może się mylę... Bo otóż WINGiK z urzędu przeprowadzi kontrolę doraźną w Starostwie Piaseczyńskim, stwierdzi że dochodzi do rażącego naruszenia prawa - do czego z racji nadzoru sam dopuścił - i "plecą głowy"... Inspektorów Kontroli, Kierownika Ośrodka, Geodety Powiatowego, ba... WINGiK sam siebie ukarze... :)
odpowiedz zgłoś
blady strach na Staroste Pewno na Pana Starostę padł blady strach. A tak na poważnie WINGiK pewno już dawno wiej jak w Piasecznie jest, ale może .... tyle co nic. Najwyżej prosić i apelować. Ot nasze prawo.
odpowiedz zgłoś
8 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS