wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-09-18| Geodezja, Instytucje, Imprezy, Kataster

O katastrze na konferencji w Kaliszu


Diagnoza i kierunki rozwoju katastru nieruchomości widziane z perspektywy użytkowników – to hasło XII konferencji naukowo-technicznej z cyklu „Kataster nieruchomości”. Odbyła się ona w Kaliszu w dniach 14-16 września.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. wojewoda wielkopolski Tadeusz Dziuba, wicewojewoda Ewa Krzyżanowska-Walaszczyk, dyrektor Departamentu Informacji o Nieruchomościach Witold Radzio, prezes Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych prof. Andrzej Hopfer, główny inspektor nadzoru budowlanego Marek Naglewski.
Uczestników spotkania powitał przewodniczący komitetu organizacyjnego konferencji Stanisław Cegielski. Przedstawił program spotkania i przypomniał w skrócie działania podejmowane ostatnio w Polsce związane z katastrem nieruchomości, m.in. to, że „dla potrzeb prowadzenia monitoringu w zakresie standaryzacji w katastrze Główna Komisja ds. Katastru Nieruchomości przy SGP powołała Zespół, który pierwsze efekty swojej pracy przedstawił na tej konferencji”.
Dyskutowano nawet o tym, czy kataster jest, czy go nie ma, ale przede wszystkim o jego znaczeniu w zarządzaniu kryzysowym, o oczekiwaniach administracji, a także o danych katastralnych w krajowej infrastrukturze przestrzennej. Rozmawiano o tym, czego potrzebują użytkownicy i jakie powinny być kierunki rozwoju katastru nieruchomości w Polsce.
Konferencja została zorganizowana przez Główną Komisję ds. Katastru Nieruchomości SGP, Sekcję Informacji i Gospodarki Przestrzennej Komitetu Geodezji PAN, Oddział SGP w Kaliszu i Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych Wielkopolski Południowej w Kaliszu.

Źródło: Materiały SGP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS