wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-09-14| Geodezja, Prawo, Ludzie, Imprezy, Kataster

?Nowoczesne ODGiK ? utopia czy rzeczywistość? ? konferencja w Wiśle-MalinceW Wiśle-Malince rozpoczęła się wczoraj konferencja „Nowoczesne ODGiK – utopia czy rzeczywistość”. Uczestniczy w niej około 130 osób, są to przede wszystkim przedstawiciele administracji – powiatowych i wojewódzkich ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej.

Do tej pory na spotkaniu dyskutowano przede wszystkim o kwestiach związanych z wymianą danych między ośrodkami powiatowymi, wojewódzkimi i szczeblem centralnym. Analizowano brak odpowiednich regulacji prawnych, które usprawniłyby przekazywanie dokumentacji między nimi. Podczas jednej z sesji poruszony został temat standardów ISO – zarówno dotyczących systemów informacji geograficznej, jak i dotyczących obiegu informacji. Do wprowadzania standardów ISO obliguje Polskę Unia Europejska. Mają one spowodować większą przejrzystość funkcjonowania urzędów.
Konferencja zorganizowana została przez ZO SGP w Katowicach, Klub ODGiK przy ZG SGP, Geodezyjną Izbę Gospodarczą, Forum Geodetów Powiatowych Związku Powiatów Polskich oraz Komisję Geodezji i Kartografii Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

MP, PJ


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt