wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-04-04| Teledetekcja, Firma

MGGP Aero - 10 lat wysokich lotów

W sobotę, 2 kwietnia 2011 roku, minęło 10 lat od podpisania aktu założycielskiego tarnowskiej spółki MGGP Aero.


MGGP Aero - 10 lat wysokich lotów
Już w pierwszym roku działalności zainwestowała ona w podstawowy sprzęt, jakim jest służący jej do dziś samolot Piper Navajo. Kolejnym krokiem był zakup kamery fotogrametrycznej, rozwój laboratorium fotochemicznego oraz budowanie zespołu. Dynamiczny wzrost przedsiębiorstwa zaczyna się w 2007 roku, kiedy to podejmowane są nowe inwestycje: kolejny samolot Cessna 402B wraz z kamerą Leica RC20/30 i – fakt wart odnotowania zarówno w historii firmy, jak i polskiej fotogrametrii – zakup pierwszej cyfrowej kamery fotogrametrycznej Intergraph Z/I Imaging DMC (Digital Mapping Camera) System.

Ten krok wyraźnie przyczynił się do dynamicznego rozwoju firmy dzięki cyfryzacji procesu tworzenia produktów fotogrametrycznych. W związku z konkurencyjnymi cenami zobrazowań lotniczych w stosunku do satelitarnych, te pierwsze zaczęły znajdować zastosowanie w wielu dziedzinach gospodarki. Coraz większe znaczenie dla odbiorców miała pojemność informacyjna (rozdzielczość) oraz – obok barw naturalnych – kompozycje barw nienaturalnych z uwzględnieniem bliskiej podczerwieni (CIR).

W związku z rozwojem spółki oraz realizacją coraz większych i wymagających projektów w ostatnich czterech latach nastąpił wzrost zatrudnienia do około 60 osób. Największy ciężar inwestycji spółka wzięła na siebie w ostatnich latach, decydując się m.in. na: integrację platformy fotogrametrycznej w 2010 roku (składającej się z samolotu Cessna T206H i najnowszego skanera LiteMapper 6800i) oraz zakup drugiego identycznego systemu LiDAR wraz z specjalnie przystosowanym zasobnikiem, który można montować do różnych typów śmigłowców.

Śledząc kroki milowe w rozwoju spółki na przestrzeni ostatnich 10 lat, można zauważyć, że od samego początku istnienia głównym celem MGGP Aero było zbudowanie potencjału technologicznego. Zespół doświadczonych specjalistów można stworzyć tylko i wyłącznie podczas realizacji ambitnych projektów i poprzez dostęp do technologii. Dysponowanie sprzętem umożliwiało wykonywanie testów czy mniejszych projektów, na podstawie których pracownicy zdobywali wiedzę i bezcenne doświadczenie. Budowanie pozycji lidera rynku fotolotniczego w Polsce zajęło wiele lat. Jest to sukces, na który pracował cały zespół.

Jubileusz powstania spółki jest doskonałą okazją do podziękowania za okazane zaufanie wszystkim naszym dotychczasowym klientom. Dziękujemy również firmom, z którymi współpracowaliśmy przy realizacji wielu projektów. Słowa uznania należą się także konkurencji krajowej i zagranicznej, dzięki której jesteśmy dzisiaj jeszcze lepiej przygotowani na wyzwania rynku.

Źródło: Zarząd MGGP Aero


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
podziekowania Brakuje podziękowań dla pracowników zarówno obecnych jak i byłych :(
odpowiedz zgłoś
:-) Szczere gratulacje!
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS