wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-03-08| Teledetekcja, Firma

Drugi LiDAR w MGGP Aero

Po udanej integracji lotniczej platformy fotogrametrycznej (w okresie marzec-sierpień 2010 r.) tarnowska spółka MGGP Aero zdecydowała się na zakup drugiego systemu LiDAR. Jego montaż i testy odbyły wczoraj (7 marca).


Drugi LiDAR w MGGP Aero

Firma ponownie wybrała skaner Riegl Airborne Laser Scanner LMS-Q680i i system Lite Mapper 6800i, IGI. Urządzenie to mierzy teren z prędkością do 266 tys. punktów i do 200 linii na sekundę przy dokładności nawet 20 mm. Model charakteryzuje się częstotliwością 400 kHz i wykonuje pomiar fali ciągłej z nowatorską funkcją Multi-Time-Around, umożliwiając pozyskiwanie danych z wyższego pułapu lotu.

Drugi system jest niemalże kopią pierwszego. Jedyną różnicą jest większa kamera Hasselblad o matrycy 50 Mpx.

Zaskakująco dobre wyniki pomiarów podczas projektów zrealizowanych w 2010 roku potwierdziły słuszność wyboru samej technologii i dostawcy. Jak informuje MGGP Aero, świetne wsparcie techniczne i bezawaryjność pozwalają z dużym optymizmem patrzeć w przyszłość zwłaszcza w momencie realizacji zadania, które jest częścią projektu ISOK (Informatyczny system osłony kraju przed nadzwyczajnymi zagrożeniami).

Źródło: MGGP Aero


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Gratulacje! Dołączam się do gratulacji Arka! Powodzenia Koledzy!
odpowiedz zgłoś
Gratulacje. Gratuluje wyboru, skaner i system rzeczywiscie jeden z najlepszych na swiecie, aczkolwiek Leica wyposci niedługo nawet lepszy skaner, patrzac przez pryzmat kosztow jest to jednak najlepsza opcja na rynku. Zycze sukcesow i bezawaryjnego uzytkowania no i przede wszystkim pogody nad Polska w trakcie realizacji ISOK,u. Co do "Multi-Time-Around" to nie zgodze się iz jest to nowatorska funkcja, bowiem Leica od systemu ALS-50 II (2006 r.) stosuje Multi-Pulse, ktory dziala notabene dokladnie tak samo jak rozwiazanie Riegla, wiec nowatorka to jest jedynie w nim nazwa.
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS