wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-02-28| Teledetekcja, Firma, Imprezy

MGGP Aero wśród nagrodzonych małopolskich przedsiębiorstw

W krakowskim hotelu Pod Różą spotkali się 23 lutego najlepsi przedsiębiorcy Małopolski, laureaci rankingu „Diamenty Forbesa 2011”. Wśród nagrodzonych firm (w kategorii 5-50 mln zł) znalazła się tarnowska spółka MGGP Aero.


MGGP Aero wśród nagrodzonych małopolskich przedsiębiorstw
Podczas uroczystej kolacji przedstawiciele zwycięskich firm odebrali z rąk redaktora naczelnego magazynu „Forbes” Kazimierza Krupy i wicemarszałka województwa małopolskiego Romana Ciepieli dyplomy, symboliczne diamenty, a także nagrody ufundowane przez partnerów projektu, m.in. pamiątkowe szpilki APART.
Z ramienia MGGP Aero nagrodę odebrał wiceprezes Zarządu Zygmunt Zgoda.


Jak powstał ranking?

Firma Dun&Bradstreet Polska zgromadziła dane o podmiotach, które złożyły w terminie raporty do KRS w 2010 roku. Na tej podstawie powstała baza firm, którym wywiadownia przyznała pozytywny rating wiarygodności:
- są one rentowne (na podstawie wskaźnika EBIT oraz ROA),
- mają wysoką płynność bieżącą, nie zalegają z płatnościami,
- wykazują się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych w latach 2007–2009.

Z rankingu wyeliminowano przedsiębiorstwa finansowe, ze względu na różnice dotyczące kategorii bilansowych występujące między nimi a firmami produkcyjnymi czy handlowymi, oraz instytucje sektora budżetowego.

Na listę Diamentów trafiły firmy najszybciej zwiększające swoją wartość. Wartość firmy została obliczona na podstawie tzw. metody szwajcarskiej, łączącej metodę majątkową i dochodową. Pierwsza nie wycenia potencjału pracowników i know-how. Z kolei wycena na podstawie zysków nie uwzględnia np. wrażliwości na zmiany sezonowe (firmy rozwijające się i inwestujące mogą mieć niskie zyski). Połączenie obu metod usuwa te ułomności.

Wartość firm W jest średnią ważoną wartości ich majątku (Wm) i wartości dochodowej (Wd),
W = (Wm + 2Wd)/3.

Majątek wyceniono na podstawie średniej arytmetycznej wartości likwidacyjnej i wartości księgowej netto, która kwotowo odpowiada kapitałowi własnemu pomniejszonemu o wartości niematerialne i prawne. Wartość dochodowa to średnia zysków lat 2007-09. Wzrost wartości wyznacza średnia ważona: wzrost z lat 2008-09 ma dwa razy większe znaczenie niż z lat 2007-08.

Źródło: MGGP Aero, Forbes


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Powody zadowolenia m. Grada? Jakoś mnie to nie dziwi. Szkoda tylko że nikt nie ocenia LPISów, jakie to pieniądze poszły w błoto. Ale może też to mocne wsparcie z ministerstwa robi swoje. Ciekawe czy byłe firmy ministra Garada skorzystają na zmianie prawa geodezyjnego. Myślę że tak bo pewnie taki jest cel majstrowania przy uprawnieniach, i jak wieść niesie to GGK też jest znajomą ministra. Ciekawe swoją drogą, czemu wszyscy muszą mieć uprawnienia a GGK może być piekarzem z wiedzą geodezyjną? Ech i PO liberałach PO. Panowie to nie korporacje powodują wzrost gospodarczy tylko pracowitość, kreatywność i brak barier, jak tego nie zrozumiecie to Chińczycy Wam wytłumaczą.
odpowiedz zgłoś
News. Gratulacje dla MMGP Aero, jednak szkoda iż pomijamy w tym newsie Przedsiębiorstwo Geodezyjne i Geologiczno - Fizjograficzne GEOPROJEKT Sp. z o.o. które to w tej samej kategorii zajęło 3 miejsce a koledzy z Tarnowa 657. http://tnij.org/diam_forb
odpowiedz zgłoś
2 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja Uzupełniającej Mapy Polski
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS