wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Kwiecień 1999, Nr 4 (47) |


• Systemy niwelacji geometrycznej – uwagi o metodyce wprowadzanych grawimetrycznych poprawek do wysokości i przewyższeń w systemach występujących w Polsce • Z różdżką na odkształcenia, czyli wykorzystanie pomiarów radiestezyjnych do interpretacji odkształceń podłoża budowlanego oraz budowali ziemnych pod wpływem filtracji • ...

powrót

Jerzy Gajdek

Veni, vidi, vici - tak uczynił mistrz!

Frysztak to urocza miejscowość na pograniczu Pogórza Dynowskiego i Ciężkowickiego, która prawa miejskie uzyskała za czasów Kazimierza Wielkiego. 6 marca gościła ona uczestników VI Wojewódzkiego Turnieju Tenisa Stołowego Geodetów (po raz pierwszy województwa podkarpackiego).

Był to jednocześnie (na wniosek prezesa rzeszowskiego Oddziału SGP Krzysztofa Ciska) II memoriał im. Mieczysława Modliszewskiego, zasłużonego geodety strzyżowskiego. Mariusz Moskwa z WBGiTR w Rzeszowie zachował się niczym Cezar w potyczce z królem Pontu – przybył, zobaczył i zwyciężył, bowiem w poprzednich pięciu turniejach (pierwszy odbył się w 1989 r.) finał był wewnętrzną rozgrywką kuzynów – Mieczysława i Tadeusza Niemców (Mieczysław wygrał trzy, a Tadeusz dwa razy). Tegoroczny zwycięzca otrzymał piękny puchar przechodni prezesa i nagrodę indywidualną. Kolejne miejsca w 28-osobowej stawce zajęli zawodnicy ze Strzyżowa: 2. Mieczysław Niemiec, 3. Tadeusz Niemiec, 4. Wiesław Stadnicki, 5. Jan Nowak.

Po raz drugi w turnieju uczestniczyły panie. Zwyciężyła Anna Szaro przed Jadwigą Dziadosz i Aliną Piterą. Po raz pierwszy rozegrano zaś deble, wśród pań zwyciężyły Anna Szaro z Eweliną Turoń, a wśród mężczyzn oczywiście kuzyni Niemcowie. Dzięki dofinansowaniu turnieju przez ZO SGP w Rzeszowie, WBGiTR w Rzeszowie i darowiźnie (jak zawsze) Huty Szkła Ozdobnego „Makora” z Krosna nagrody i pamiątki otrzymali wszyscy uczestnicy turnieju (przy czym kilku kolegów przybyło na zawody z całymi rodzinami).

Pełna treść artykułu w kwietniowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS