wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-09-11| Firma, Prawo, Ludzie, Instytucje

e-Strategia dla województwa mazowieckiego


Sejmik województwa mazowieckiego przyjął dokument o nazwie „e-Strategia Województwa Mazowieckiego”, który stanowić będzie podstawowy instrument zarządzania rozwojem społeczeństwa informacyjnego w województwie w latach 2007-13. Strategia będzie miała także znaczenie dla optymalnego wykorzystania funduszy strukturalnych.

147-stronicowy dokument przedstawia wpływ projektów związanych z wykorzystaniem technologii informacyjnych na rozwój regionu mazowieckiego. Jest to opracowanie mówiące o warunkach dynamizacji działań władz regionalnych z jednoczesnym wykorzystaniem narzędzi teleinformatycznych, a nie o informatyzacji urzędów administracji publicznej. e-Strategia powinna bowiem kształtować przyszłość regionu poprzez wykonanie konkretnych działań, nie zaś ją przewidywać.
Przed opracowaniem dokumentu przeanalizowano cztery obszary tematyczne: ekonomiczny, geograficzny, technologiczny i innowacyjny. Diagnoza stanu e-Rozwoju przedstawiona w e-Strategii bazuje na perspektywach ekonomicznych i geograficznych Mazowsza oraz rekomendacjach grupy Doradczej eEurope 2005 (COBRA) i Institute for Perspectiev Technological Studiem KE z Sewilli oraz na raportach sporządzonych przez Gartner Group i Komisję Europejską.

W najbliższych latach głównymi projektami realizowanymi w ramach e-Strategii na Mazowszu będą:

MAZOVIA 2015
– Centra Kompetencji dla Społeczeństwa Wiedzy (Wdrożenie programu utworzenia w gminach wielofunkcyjnych ośrodków zdobywania wiedzy, szkoleń, dostępu do usług publicznych itp.), realizacja w latach 2007-13;

MEGANET
(Partnerstwo dla zapewnienia szerokopasmowego dostępu do usług i treści internetu dla mieszkańców Mazowsza), 2008-10;

EDUKOM
– Regionalny Program Edukacji dla Gospodarki Opartej na Wiedzy (Stworzenie koordynowanego regionalnie systemu bezpłatnych lub odpłatnych szkoleń i kursów zawodowych, zmierzającego do podniesienia poziomu wiedzy i umiejętności związanych z wykorzystaniem rozwiązań na bazie technologii ICT), 2007-13;

WROTA MAZOWSZA
– Mazowiecka Platforma Usług Społeczeństwa Informacyjnego, (Stworzenie platformy zintegrowanych usług publicznych oraz innych usług społeczeństwa informacyjnego, powiązanej z serwisem informacyjno-komunikacyjnym). Jednym z celów programu WROTA MAZOWSZA jest wspomaganie świadczenia usług publicznych przez samorządy lokalne oraz inne podmioty publiczne (jak służba zdrowia, opieka społeczna czy edukacja) w powiązaniu z systemami informatycznymi państwa oraz zapewnienie rozwoju systemów wspomagania zarządzania terytorium na bazie rozwiązań GIS, 2007-13;

iMILA
– Inkubator Modernizacyjnych Inicjatyw Lokalnych, 2007-13;

KL@SA2010
– Regionalny Program Wspomagania Edukacji Szkolnej, 2007-2010;

INNOVART
– Mazowieckie Laboratorium Innowacji ICT (Stworzenie systemu wsparcia grantami finansowymi przedsięwzięć innowacyjnych realizowanych przez podmioty: publiczne, prywatne, naukowo–badawcze oraz organizacje pozarządowe), 2007-13;

INFOPORT
– Mazowieckie Centrum e-Rozwoju, 2007-13.

Dokument przygotowało Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”, wyłonione w postępowaniu publicznym. Przy jego opracowaniu wzięto pod uwagę doświadczenia z projektów regionalnych, wypracowane przez European Regional Information Society Association (ERIS@) m.in. we Francji, Niemczech, Hiszpanii.

Dokument „e-Strategia Województwa Mazowieckiego”

JP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS