wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Geospatial Revolution, odc. 3
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-09-11| Firma, Prawo, Ludzie, Instytucje

e-Strategia dla województwa mazowieckiego


Sejmik województwa mazowieckiego przyjął dokument o nazwie „e-Strategia Województwa Mazowieckiego”, który stanowić będzie podstawowy instrument zarządzania rozwojem społeczeństwa informacyjnego w województwie w latach 2007-13. Strategia będzie miała także znaczenie dla optymalnego wykorzystania funduszy strukturalnych.

147-stronicowy dokument przedstawia wpływ projektów związanych z wykorzystaniem technologii informacyjnych na rozwój regionu mazowieckiego. Jest to opracowanie mówiące o warunkach dynamizacji działań władz regionalnych z jednoczesnym wykorzystaniem narzędzi teleinformatycznych, a nie o informatyzacji urzędów administracji publicznej. e-Strategia powinna bowiem kształtować przyszłość regionu poprzez wykonanie konkretnych działań, nie zaś ją przewidywać.
Przed opracowaniem dokumentu przeanalizowano cztery obszary tematyczne: ekonomiczny, geograficzny, technologiczny i innowacyjny. Diagnoza stanu e-Rozwoju przedstawiona w e-Strategii bazuje na perspektywach ekonomicznych i geograficznych Mazowsza oraz rekomendacjach grupy Doradczej eEurope 2005 (COBRA) i Institute for Perspectiev Technological Studiem KE z Sewilli oraz na raportach sporządzonych przez Gartner Group i Komisję Europejską.

W najbliższych latach głównymi projektami realizowanymi w ramach e-Strategii na Mazowszu będą:

MAZOVIA 2015
– Centra Kompetencji dla Społeczeństwa Wiedzy (Wdrożenie programu utworzenia w gminach wielofunkcyjnych ośrodków zdobywania wiedzy, szkoleń, dostępu do usług publicznych itp.), realizacja w latach 2007-13;

MEGANET
(Partnerstwo dla zapewnienia szerokopasmowego dostępu do usług i treści internetu dla mieszkańców Mazowsza), 2008-10;

EDUKOM
– Regionalny Program Edukacji dla Gospodarki Opartej na Wiedzy (Stworzenie koordynowanego regionalnie systemu bezpłatnych lub odpłatnych szkoleń i kursów zawodowych, zmierzającego do podniesienia poziomu wiedzy i umiejętności związanych z wykorzystaniem rozwiązań na bazie technologii ICT), 2007-13;

WROTA MAZOWSZA
– Mazowiecka Platforma Usług Społeczeństwa Informacyjnego, (Stworzenie platformy zintegrowanych usług publicznych oraz innych usług społeczeństwa informacyjnego, powiązanej z serwisem informacyjno-komunikacyjnym). Jednym z celów programu WROTA MAZOWSZA jest wspomaganie świadczenia usług publicznych przez samorządy lokalne oraz inne podmioty publiczne (jak służba zdrowia, opieka społeczna czy edukacja) w powiązaniu z systemami informatycznymi państwa oraz zapewnienie rozwoju systemów wspomagania zarządzania terytorium na bazie rozwiązań GIS, 2007-13;

iMILA
– Inkubator Modernizacyjnych Inicjatyw Lokalnych, 2007-13;

KL@SA2010
– Regionalny Program Wspomagania Edukacji Szkolnej, 2007-2010;

INNOVART
– Mazowieckie Laboratorium Innowacji ICT (Stworzenie systemu wsparcia grantami finansowymi przedsięwzięć innowacyjnych realizowanych przez podmioty: publiczne, prywatne, naukowo–badawcze oraz organizacje pozarządowe), 2007-13;

INFOPORT
– Mazowieckie Centrum e-Rozwoju, 2007-13.

Dokument przygotowało Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”, wyłonione w postępowaniu publicznym. Przy jego opracowaniu wzięto pod uwagę doświadczenia z projektów regionalnych, wypracowane przez European Regional Information Society Association (ERIS@) m.in. we Francji, Niemczech, Hiszpanii.

Dokument „e-Strategia Województwa Mazowieckiego”

JP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt