Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-06-12| Geodezja, GIS, Mapy, Prawo, Ludzie, Instytucje, Imprezy, Kataster

Projekty koordynowane przez Geodetę Województwa MazowieckiegoNa posiedzeniu Zarządu Województwa Mazowieckiego 7 czerwca 2006 r. zostały przyjęte do realizacji dwa projekty zgłoszone do konkursu o dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR), działanie 1.5 Infrastruktura społeczeństwa informacyjnego.

Pierwszym z projektów jest „Mazowiecki System Informacji Przestrzennej gmin i powiatów współdziałających w ramach województwa”. Celem jego realizacji jest wypracowanie mechanizmów przepływu informacji pomiędzy służbami i administracjami różnych poziomów, w szczególności relacji gmina-powiat-województwo.
Z kolei celem realizacji projektu „Budowa infrastruktury użytkowej systemu pozycjonowania satelitarnego w województwie mazowieckim” jest zagęszczenie sieci stacji referencyjnych GPS na terenie i wokół aglomeracji warszawskiej oraz budowa systemu dyspozytorsko-nawigacyjnego wspierającego działania Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Warszawie.
Natomiast inny projekt „Wypracowanie i wdrożenie innowacyjnych metod integracji danych katastralnych, obiektów mapy zasadniczej i bazy danych topograficznych oraz modernizacja usług publicznych świadczonych przez służbę geodezyjną i kartograficzną” został zgłoszony do konkursu o dofinansowanie ze środków mechanizmów finansowych EOG i norweskiego mechanizmu finansowego - po pozytywnej, wielostopniowej ocenie przez stronę polską został przesłany do Biura Mechanizmów Finansowych w Brukseli w celu dokonania oceny przez stronę Państw-Darczyńców. Celem projektu jest wypracowanie standardów technicznych, kompetencyjnych i organizacyjnych w zakresie funkcjonowania polskiej służby geodezyjnej i kartograficznej, oraz zapewnienie wiarygodnych i aktualnych danych georeferencyjnych dla informacji przestrzennej.

Źródło: Biuro Geodety Województwa Mazowieckiego


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Intergeo 2022 - 10 technologicznych trendów w geodezji
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS