wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-09-11| Geodezja, Prawo, Ludzie, Instytucje, Kataster

Projekt rozporządzenia o ustanowieniu pełnomocnika ds. ZSiNUkazał się projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia pełnomocnika rządu ds. Rządowego Programu Rozwoju Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach (ZSIN). Zmienia on poprzednie rozporządzenie z grudnia 2004 roku.

Według projektu pełnomocnik będzie w randze sekretarza lub podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji (poprzednio w Ministerstwie Infrastruktury), a obsługę merytoryczną, organizacyjno-prawną itd. zapewni mu departament właściwy w sprawach ZSIN w MSWiA (poprzednio robił to Główny Urząd Geodezji i Kartografii).
W uzasadnieniu do rozporządzenia napisano m.in., że główny geodeta kraju podlega ministrowi budownictwa, jednak rządowy projekt ustawy o zmianach organizacyjnych niektórych organów administracji rządowej i jednostek im podporządkowanym przewiduje wprowadzenie nadzoru nad GGK przez MSWiA. Ponadto w tym ministerstwie trwają prace nad reformą informatycznej struktury państwa, której jednym z elementów jest geodezyjny zasób informatyczny.
Projekt rozporządzenia

JP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt