wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-02-10| Edukacja, Instytucje, Imprezy

Posiedzenie nowego Wydziału IV PAN

Podczas pierwszego w nowej kadencji posiedzenia Wydziału IV Nauk Technicznych PAN (Warszawa, 3 lutego) zaopiniowano kandydaturę na dziekana Wydziału.


Posiedzenie nowego Wydziału IV PAN

W posiedzeniu uczestniczyli członkowie krajowi Akademii, dyrektorzy instytutów oraz przewodniczący komitetów naukowych, którzy po reorganizacji PAN zadeklarowali przynależność do tego Wydziału.
Od 1 stycznia tego roku Wydział IV działa w poszerzonym składzie i stanowi reprezentację takich dziedzin, jak: górnictwo i geologia inżynierska, inżynieria i ochrona środowiska, geografia, geodezja i kartografia.

Na stanowisko dziekana zebrani zaopiniowali pozytywnie kandydaturę prof. Mariana Piotra Kaźmierowskiego. Zdecydowano również, że przedstawicielem Wydziału w Prezydium PAN będzie urzędujący dziekan.
Na członkaów Komisji ds. działalności upowszechniającej naukę wybrano: prof. Andrzeja Rakowskiego i prof. Piotra Korcellego, natomiast na członka Komisji Rewizyjnej – prof. Krzysztofa Malinowskiego.
Posiedzenie prowadził wiceprezes PAN prof. Marek Chmielewski nadzorujący prace Wydziału.

Tego samego dnia odbyło się także posiedzenie Rady Kuratorów Wydziału IV. Przewodniczącym Rady został prof. Janusz Kacprzyk, a jego zastępcą prof. Lucjan Pawłowski. Zgodnie z ustawą o PAN wybrano również członków krajowych i zagranicznych, którzy uzupełnią Radę. Zostali nimi: prof. Teresa Orłowska-Kowalska, prof. Tadeusz Pałko oraz prof. Milan Mareš i prof. Jacek Żurada.

Źródło: PAN


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS