wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geospatial Revolution, odc. 4
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-02-07| Geodezja, GIS, Firma

Wi-Fi do lokalizacji w kopalniach


Firma Ekahau Inc. z Saratogi (USA), zajmująca się technikami łączności bezprzewodowej w standardzie Wi-Fi, poinformowała o wprowadzeniu na rynek systemu RTLS służącego do lokalizacji obiektów. System znajdzie zastosowanie m.in. w górnictwie, podczas prac w tunelach czy w służbie zdrowia. Umożliwia on precyzyjne określenie położenia osób i sprzętu w czasie rzeczywistym.

RTLS eksploatowano m.in. w Leon w Hiszpanii poczas budowy 25-kilometrowego tunelu. W ciągu 5 dni Akahau zainstalowała tam własne rozwiązania. Wykorzystano zalety sieci Wi-Fi, przenośne komputery i firmowe oprogramowanie. Każdemu pracownikowi przydzielono identyfikator zasilany bateriami wyposażony w czerwony alarmowy guzik. W przypadku niebezpieczeństwa umożliwia on wysłanie do centrali sygnału i natychmiastowe zlokalizowanie obiektu na mapie komputerowej. Systemy działające na podobnej zasadzie firma wprowadza m.in. w szpitalach w celu szybkiej lokalizacji pacjentów, personelu i sprzętu medycznego. Korzystanie z RTLS pozwala tam na efektywniejsze niesienie pomocy, monitorowanie pacjentów, skuteczne zarządzanie personelem i sprzętem oraz szybsze przekazywanie informacji.

Ekahau Inc.


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt