Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-02-07| Geodezja, GIS, Firma

Wi-Fi do lokalizacji w kopalniach


Firma Ekahau Inc. z Saratogi (USA), zajmująca się technikami łączności bezprzewodowej w standardzie Wi-Fi, poinformowała o wprowadzeniu na rynek systemu RTLS służącego do lokalizacji obiektów. System znajdzie zastosowanie m.in. w górnictwie, podczas prac w tunelach czy w służbie zdrowia. Umożliwia on precyzyjne określenie położenia osób i sprzętu w czasie rzeczywistym.

RTLS eksploatowano m.in. w Leon w Hiszpanii poczas budowy 25-kilometrowego tunelu. W ciągu 5 dni Akahau zainstalowała tam własne rozwiązania. Wykorzystano zalety sieci Wi-Fi, przenośne komputery i firmowe oprogramowanie. Każdemu pracownikowi przydzielono identyfikator zasilany bateriami wyposażony w czerwony alarmowy guzik. W przypadku niebezpieczeństwa umożliwia on wysłanie do centrali sygnału i natychmiastowe zlokalizowanie obiektu na mapie komputerowej. Systemy działające na podobnej zasadzie firma wprowadza m.in. w szpitalach w celu szybkiej lokalizacji pacjentów, personelu i sprzętu medycznego. Korzystanie z RTLS pozwala tam na efektywniejsze niesienie pomocy, monitorowanie pacjentów, skuteczne zarządzanie personelem i sprzętem oraz szybsze przekazywanie informacji.

Ekahau Inc.


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS