wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-01-18| GIS, Firma

Noworoczne plany Esri Polska i partnerów

Firma Esri Polska zapowiada, że w nowym roku zamierza m.in. zwiększyć działalność w branżach, gdzie GIS jest mało powszechny, a także zrealizować kilka nowatorskich przedsięwzięć.


Noworoczne plany Esri Polska i partnerów

Rok 2011 będzie również kolejnym rokiem prac związanych z budowaniem społecznościowej topograficznej mapy świata. W ramach projektu Community Maps, Esri – dostarczając gotowe szablony – wspiera organizacje dysponujące materiałami topograficznymi w procesie ich ujednolicenia oraz zapewnia infrastrukturę służącą publikowaniu tych danych w internecie.

W pierwszym kwartale tego roku Esri Polska będzie również realizować wraz z firmą Wasko z Gliwic projekt dla Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Rabce-Zdroju. W ramach rozbudowy systemu w GOPR zostaną dostarczone m.in. dodatkowe urządzenia do lokalizacji zaginionych osób przy użyciu GPS oraz tablet do wizualizacji położenia psów ratunkowych w czasie prowadzenia akcji ratunkowej lub poszukiwawczej. Ratownicy będą mieli również możliwość wyznaczania i publikacji obszarów oraz tras poszukiwania dla wszystkich urządzeń PDA.

Jak co roku, spółka będzie także współorganizować GIS Day – także w Bytomiu, gdzie w tym roku odbędzie się Europejski Dzień GIS-u. Zmiany szykują się także w dziale szkoleń. Organizowane przezeń kursy mają zawierać więcej zadań praktycznych i będzie się można na nie zapisać przez internet.

Plany na nowy rok mają także partnerzy Esri Polska. Spółka SmallGIS zapowiada wypuszczenie aplikacji SprintMAP.ETL oraz Toolset. SprintMAP.ETL to narzędzie, które umożliwi import danych w wielu formatach, a także konwersję struktur i integrację danych z różnych źródeł w systemach GIS. Toolset to z kolei konfigurowalna linia produkcyjna danych, która dzięki swej elastyczności może być dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta.

Firma Archipelag.NET chce zaś umocnić pozycję na rynku rozwiązań GIS w zarządzaniu kryzysowym. Zwiększone zostaną nakłady na promocję takich rozwiązań, jak :
• Wojewódzka baza sił i środków z modułem raportowym zgodnym z wytycznymi Szefa Obrony Cywilnej Kraju, szefów obrony cywilnej województw, powiatów i gmin.
• Wojewódzkiego systemu zarządzania informacją o służbie zdrowia.
• Systemu pozycjonowania i zarządzania pojazdami pogotowia ratunkowego wraz z kompletnym systemem dyspozytorskim.
• Kompletnego systemu do analizowania zagrożeń powodziowych, łącznie z możliwością modelowania zagrożeń na podstawie prognoz IMGW.

Źródło: Esri Polska, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS