wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Skaning lotniczy Nysy
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2010-12-02| GIS, Imprezy

Konferencja i 15 lat ESRI Polska

15-lecie istnienia obchodzi firma ESRI Polska, stąd wideożyczenia od szefa ESRI Inc. Jacka Dangermonda, wielki tort i występ Anny Marii Jopek podczas 9. Krajowej Konferencji Użytkowników Oprogramowania ESRI.


Konferencja i 15 lat ESRI Polska

Mimo siarczystego mrozu na imprezę w warszawskim hotelu Sofitel-Victoria przybyło wczoraj (1 grudnia) ponad 500 osób z całego kraju. Lech Nowogrodzki (fot. obok), prezes ESRI Polska, otwierając konferencję, zapraszał do dzielenia się swymi pomysłami i spostrzeżeniami, gdyż taki jest główny cel dorocznych spotkań. Jak podkreślił, od lat niezmienne naczelną ideą firmy jest zaspokajanie potrzeb klientów, w czym pomaga właśnie wymiana wzajemnych doświadczeń. Z kolei szef ESRI Inc. Jack Dangermond w swym przesłaniu podkreślił rolę użytkowników w tworzeniu produktów firmy, zadeklarował także pełną kompatybilność oprogramowania ESRI z wymogami europejskiej dyrektywy INSPIRE.

Wojciech Gawecki (fot. obok), przybyły z centrali ESRI w Redlands, przybliżył filozofię działania firmy i jej najbliższe zamierzenia. Przypomniał także liczne narodowe i międzynarodowe inicjatywy związane z budową infrastruktur informacji przestrzennej oraz rolę geoinformacji we współczesnym świecie. Jak powiedział, efektywne wykorzystanie informacji geograficznej nie jest możliwe bez odpowiedzi na kilka kluczowych pytań: Jak właściwie zrozumieć informację? Jak przebrnąć przez terabajty danych? Jak udostępniać informacje? Odpowiedzią na wiele z nich jest właśnie GIS. Systemy informacji geograficznej obecne są dzisiaj w prawie każdej dziedzinie życia. Od ochrony środowiska i zarządzania po obronność i statystykę. Rozprzestrzenianiu się GIS pomagają internet i urządzenia mobilne. Jednakże planując swe systemy, producenci oprogramowania GIS muszą przede wszystkim sprostać wyzwaniom wynikającym z globalizacji i światowego charakteru niektórych zjawisk, z drugiej strony muszą zaspokajać jakże różnorodne, indywidualne wymagania użytkowników.

Jak rozległa jest tematyka, którą zajmuje się GIS, pokazały kolejne wystąpienia w pierwszym dniu konferencji. Przedstawiano zastosowanie oprogramowania ESRI m.in. w pracach związanych z inwentaryzacją Pałacu w Wilanowie, z ochroną przed lawinami w Karpatach i Sudetach, z zapewnieniem bezpieczeństwa przez Straż Miejską w Warszawie czy też integracją danych teledetekcyjnych z GIS i wykorzystaniem geoinformacji w rozwiązaniach mobilnych.

Jubileuszową imprezę uświetnił wieczorny występ Anny Marii Jopek i osłodził wielki tort. Przy okazji warto dodać, że od 1 grudnia ESRI używa nowego logo, zaś nazwę firmy będzie się pisało małymi literami. Dziś drugi dzień konferencji, w którym przewidziano kilkadziesiąt wystąpień w czterech sesjach tematycznych (Administracja publiczna, Ochrona środowiska, Zarządzanie infrastrukturą, Bezpieczeństwo publiczne i wojsko).

Więcej o jubileuszu i konferencji w styczniowym wydaniu GEODETY

Jerzy Przywara


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Gratulacje!!! Gratulacje jubileuszu i doskonale zorganizowanej konferencji.

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt