wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-12-02| GIS, Imprezy

Konferencja i 15 lat ESRI Polska

15-lecie istnienia obchodzi firma ESRI Polska, stąd wideożyczenia od szefa ESRI Inc. Jacka Dangermonda, wielki tort i występ Anny Marii Jopek podczas 9. Krajowej Konferencji Użytkowników Oprogramowania ESRI.


Konferencja i 15 lat ESRI Polska

Mimo siarczystego mrozu na imprezę w warszawskim hotelu Sofitel-Victoria przybyło wczoraj (1 grudnia) ponad 500 osób z całego kraju. Lech Nowogrodzki (fot. obok), prezes ESRI Polska, otwierając konferencję, zapraszał do dzielenia się swymi pomysłami i spostrzeżeniami, gdyż taki jest główny cel dorocznych spotkań. Jak podkreślił, od lat niezmienne naczelną ideą firmy jest zaspokajanie potrzeb klientów, w czym pomaga właśnie wymiana wzajemnych doświadczeń. Z kolei szef ESRI Inc. Jack Dangermond w swym przesłaniu podkreślił rolę użytkowników w tworzeniu produktów firmy, zadeklarował także pełną kompatybilność oprogramowania ESRI z wymogami europejskiej dyrektywy INSPIRE.

Wojciech Gawecki (fot. obok), przybyły z centrali ESRI w Redlands, przybliżył filozofię działania firmy i jej najbliższe zamierzenia. Przypomniał także liczne narodowe i międzynarodowe inicjatywy związane z budową infrastruktur informacji przestrzennej oraz rolę geoinformacji we współczesnym świecie. Jak powiedział, efektywne wykorzystanie informacji geograficznej nie jest możliwe bez odpowiedzi na kilka kluczowych pytań: Jak właściwie zrozumieć informację? Jak przebrnąć przez terabajty danych? Jak udostępniać informacje? Odpowiedzią na wiele z nich jest właśnie GIS. Systemy informacji geograficznej obecne są dzisiaj w prawie każdej dziedzinie życia. Od ochrony środowiska i zarządzania po obronność i statystykę. Rozprzestrzenianiu się GIS pomagają internet i urządzenia mobilne. Jednakże planując swe systemy, producenci oprogramowania GIS muszą przede wszystkim sprostać wyzwaniom wynikającym z globalizacji i światowego charakteru niektórych zjawisk, z drugiej strony muszą zaspokajać jakże różnorodne, indywidualne wymagania użytkowników.

Jak rozległa jest tematyka, którą zajmuje się GIS, pokazały kolejne wystąpienia w pierwszym dniu konferencji. Przedstawiano zastosowanie oprogramowania ESRI m.in. w pracach związanych z inwentaryzacją Pałacu w Wilanowie, z ochroną przed lawinami w Karpatach i Sudetach, z zapewnieniem bezpieczeństwa przez Straż Miejską w Warszawie czy też integracją danych teledetekcyjnych z GIS i wykorzystaniem geoinformacji w rozwiązaniach mobilnych.

Jubileuszową imprezę uświetnił wieczorny występ Anny Marii Jopek i osłodził wielki tort. Przy okazji warto dodać, że od 1 grudnia ESRI używa nowego logo, zaś nazwę firmy będzie się pisało małymi literami. Dziś drugi dzień konferencji, w którym przewidziano kilkadziesiąt wystąpień w czterech sesjach tematycznych (Administracja publiczna, Ochrona środowiska, Zarządzanie infrastrukturą, Bezpieczeństwo publiczne i wojsko).

Więcej o jubileuszu i konferencji w styczniowym wydaniu GEODETY

Jerzy Przywara


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Gratulacje!!! Gratulacje jubileuszu i doskonale zorganizowanej konferencji.
odpowiedz zgłoświadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
BARI '76
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS