wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-09-01| Teledetekcja, Firma, Software

Intergraph Corporation kupiona przez fundusze inwestycyjne


Firma Intergraph Corporation poinformowała, że podpisano finalną umowę na jej przejęcie przez grupę inwestycyjną, prowadzoną przez Hellman&Friedman LLC i Texas Pacific Group. Cena transakcji wynosi 1,3 mld dolarów. Zgodnie z warunkami umowy udziałowcy Intergraph Corporation otrzymają 44 dolary za każdą akcję, co odpowiada średniej wartości jednej akcji tej firmy w ostatnich 20 notowaniach giełdowych wraz z 22% premią.

Po rekordowych notowaniach w końcu ubiegłego roku (ponad 50 dolarów za akcję) kurs Intergrapha na giełdzie NASDAQ gwałtownie spadł. W marcu i lipcu br. wartości jednej akcji wynosiła odpowiednio 36 i 30 dolarów.
W pierwszym półroczu 2006 roku firma z Huntsville w stanie Alabama osiągnęła 4-procentowy wzrost przychodów (do 291,8 mln dolarów) i spadek zysku netto o 66% (do 30,8 mln). W 2005 r. połowa przychodów pochodziła z rynku USA, 31% z Europy. Aż 21% sprzedaży przypadało na zamówienia z instytucji rządowych w Stanach Zjednoczonych. Firma istnieje od 1969 r. (do 1980 r. jako M&S Computing), a od 1981 r. jest notowana na giełdzie. Ponad 29 mln akcji jest w posiadaniu ponad 6 tys. akcjonariuszy, 70% akcji jest w rękach funduszy kapitałowych, instytucji finansowych, firm.

Hellman&Friedman LLC z siedzibą w San Francisco, to globalny fundusz inwestycyjny typu Private Equity (PE), skupiający prywatnych inwestorów. W ciągu 19 lat istnienia zainwestował on kwotę 8 mld dolarów w ponad 50 firm.
Texas Pacific Group z San Francisco istnieje od 2001 r. i jest funduszem inwestycyjnym typu Venture Capital (VC). Do tej pory zainwestował 15 mld dolarów, głównie w przedsięwzięcia związane z biotechnologią i technologią informacyjną.

Źródło: Intergraph, H&F LLC, AB


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS