wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Symulacja przerwania wału powodziowego
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-08-08| GIS, Mapy, Firma, Software

Daratech: ESRI, Intergraph i Bentley mają połowę rynku oprogramowania GIS/GeospatialBadania amerykańskiej Daratech Inc. potwierdzają wzrost i ewolucję rynku GIS/Geospatial. Możliwości jego rozszerzają się wraz z nowymi firmami, wśród których wiodącą rolę pełnią obecnie podmioty dostarczające danych i narzędzi do ich wyszukiwania w internecie. W świadomości społecznej segment GIS/Geospatial zaistniał wraz z pojawieniem się internetowych aplikacji do tworzenia map i wszechobecnych systemów GPS i LBS.

Jak donosi dalej w swym komunikacie Daratech, trzech największych graczy: ESRI, Intergraph i Bentley opanowało prawie połowę rynku oprogramowania GIS/Geospatial. Warto jednak zauważyć, że na świecie działa jeszcze około 20 firm, z których każda ma w nim co najmniej jednoprocentowy udział, a w 2004 roku nowe firmy stanowiły ok. 80% wszystkich.
Główna część biznesu GIS/Geospatial koncentruje się w trzech kategoriach: liderzy rynku, wielkie kompanie przejmujące lub rozwijające tzw. small business w dziedzinie GIS/Geospatial oraz firmy specjalistyczne. Zarówno istniejące, jak i nowe firmy wykorzystują technologię do inicjowania zyskownych przedsięwzięć na nowych rynkach oraz do produkcji aplikacji. Wzrost sektora GIS/Geospatial był napędzany także poprzez zwiększoną dostępność publicznych i prywatnych danych, co zaowocowało pojawieniem się tańszych aplikacji. Daratech podkreśla wielkie znaczenie technologii internetowej w rozwoju sektora GIS/Geospatiaal. Znaczącym efektem rozwoju tego rynku jest integracja i interoperacyjność pojawiających się obecnie systemów.

Szczegółowe dane na temat rynku GIS/Geospatial dostępne są on-line po wykupieniu rocznej subskrypcji (6997 dolarów).
Daratech Inc. - niezależna firma konsultingowa, zajmująca się m.in. analizami, badaniami i statystyką rynku IT, oprogramowania inżynierskiego itp. Firma działa od 1979 roku, jej siedziba mieści się w Cambridge k. Bostonu w stanie Massachusetts (USA).

Źródło: Daratech Inc.


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Nie ma Pan racji Informacja o kolejności została zaczerpnięta z newsa pod adresem http://www.daratech.com/press/releases/2006/060801 .html, w którym kolejność jest taka, jak na naszej stronie. Notka, do której Pan się odwołuje, ukazała się kilka dni wcześniej. Tak więc nie ma tu nic "ciekawego".

poprawka Co donosi Daratech można bezpłatnie przeczytać tutaj http://www.daratech.com/press/releases/2006/060706 .html Poprawka - kolejność firm w oryginalnym tekście "Leading the market in software revenues were Environmental Systems Research Institute, Inc. (ESRI), Bentley Systems, Incorporated and Intergraph Corporation." ciekawe dlaczego w tłumaczeniu została zmieniona.

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt