Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-08-08| GIS, Mapy, Firma, Software

Daratech: ESRI, Intergraph i Bentley mają połowę rynku oprogramowania GIS/GeospatialBadania amerykańskiej Daratech Inc. potwierdzają wzrost i ewolucję rynku GIS/Geospatial. Możliwości jego rozszerzają się wraz z nowymi firmami, wśród których wiodącą rolę pełnią obecnie podmioty dostarczające danych i narzędzi do ich wyszukiwania w internecie. W świadomości społecznej segment GIS/Geospatial zaistniał wraz z pojawieniem się internetowych aplikacji do tworzenia map i wszechobecnych systemów GPS i LBS.

Jak donosi dalej w swym komunikacie Daratech, trzech największych graczy: ESRI, Intergraph i Bentley opanowało prawie połowę rynku oprogramowania GIS/Geospatial. Warto jednak zauważyć, że na świecie działa jeszcze około 20 firm, z których każda ma w nim co najmniej jednoprocentowy udział, a w 2004 roku nowe firmy stanowiły ok. 80% wszystkich.
Główna część biznesu GIS/Geospatial koncentruje się w trzech kategoriach: liderzy rynku, wielkie kompanie przejmujące lub rozwijające tzw. small business w dziedzinie GIS/Geospatial oraz firmy specjalistyczne. Zarówno istniejące, jak i nowe firmy wykorzystują technologię do inicjowania zyskownych przedsięwzięć na nowych rynkach oraz do produkcji aplikacji. Wzrost sektora GIS/Geospatial był napędzany także poprzez zwiększoną dostępność publicznych i prywatnych danych, co zaowocowało pojawieniem się tańszych aplikacji. Daratech podkreśla wielkie znaczenie technologii internetowej w rozwoju sektora GIS/Geospatiaal. Znaczącym efektem rozwoju tego rynku jest integracja i interoperacyjność pojawiających się obecnie systemów.

Szczegółowe dane na temat rynku GIS/Geospatial dostępne są on-line po wykupieniu rocznej subskrypcji (6997 dolarów).
Daratech Inc. - niezależna firma konsultingowa, zajmująca się m.in. analizami, badaniami i statystyką rynku IT, oprogramowania inżynierskiego itp. Firma działa od 1979 roku, jej siedziba mieści się w Cambridge k. Bostonu w stanie Massachusetts (USA).

Źródło: Daratech Inc.


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS