wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wapno - krajobraz po katastrofie
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-08-28| Prawo, Edukacja, Ludzie, Instytucje

Praktyki w administracji publicznej dla studentów


Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło program „Aktywni w administracji”, skierowany do studentów i absolwentów wyższych uczelni. Osoby zainteresowane pracą w administracji mogą odbyć praktyki zawodowe i staże w jednostkach administracji publicznej.

Do studentów skierowany jest moduł o nazwie „Młody urzędnik – pierwsze kroki do kariery”. Zgodnie z jego założeniami studenci odbywają nieodpłatną, kilkutygodniową praktykę w urzędach administracji w okresie lipiec-grudzień br. Moduł „Kariera w administracji publicznej” obejmuje absolwentów wyższych uczelni i przewiduje odpłatne staże, ich terminy nie są jednak na razie znane.

Na stronie internetowej MSWiA znajduje się lista jednostek administracji publicznej, które biorą udział w programie. Każda z nich zadeklarowała liczbę potrzebnych dla praktykantów, czas trwania praktyki oraz podała preferowany kierunek studiów. I tak np. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego przyjmie na 4 tygodnie studenta kierunku geodezja lub informatyka do prowadzeniem baz danych SIP, a Urząd Wojewódzki w Poznaniu studenta geodezji do prac w zakresie ewidencji gruntów.
Dla wielotysięcznej rzeszy studentów geodezji i dziedzin pokrewnych przygotowano niewiele miejsc. W wyszukiwarce na stronie MSWiA znaleźliśmy ich 12. Dla studentów prawa i administracji przygotowano ich kilkaset.

JP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt