wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-11-10| GIS, Edukacja, Imprezy

Już niedługo XI Dzień GIS-u w Toruniu

Instytut Geografii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na odbywający się po raz jedenasty w Toruniu międzynarodowy Dzień GIS-u (GIS Day). Uroczystość zaplanowana jest na najbliższą środę 17 listopada i odbędzie się tradycyjnie w sali 201 Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UMK (ul. Gagarina 9 – teren kampusu UMK), w godzinach 10.00-15.00.


Już niedługo XI Dzień GIS-u w Toruniu

W ramach tegorocznego toruńskiego Dnia GIS-u zaplanowano zarówno prezentacje technologii, produktów, jak i zrealizowanych projektów. Będzie można zapoznać się m.in.: z koncepcją wdrożenia regionalnego Modułu Informacji Przestrzennej w projekcie „Infostrada Pomorza i Kujaw”, nowoczesnymi rozwiązaniami do skanowania naziemnego i mobilnego firmy TPI, technologiami geoprzestrzennymi stosowanymi w komunikacji (ESRI Polska) oraz najnowszym produktem ERDAS Apollo 2011 (Geosystems Polska). Ponadto przedstawiona zostanie mapa akustyczna Bydgoszczy (UTP Bydgoszcz) oraz zastosowania GIS-u w ochronie i zarządzaniu dziedzictwem archeologicznym oraz analizach historycznych (KUL Lublin).

Podczas Dnia GIS-u zaplanowane zostały także otwarte warsztaty modelowania trójwymiarowego prowadzone w laboratorium komputerowym przez Radosława Golbę z UMK w Toruniu. Ponadto, przez cały czas dostępne będą stoiska firmowe: TPI oraz Geosystems Polska. Na koniec obrad tradycyjnie przewidziano losowanie wśród wszystkich uczestników ciekawych nagród, w tym licznych, rocznych akademickich licencji oprogramowania geoinformacyjnego.

Szczegółowy program toruńskiego Dnia GIS-u oraz relacje z poprzednich edycji znajduje się na stronie www.gisday.umk.pl. Wstęp wolny na wszystkie prelekcje. Na warsztaty 3D obowiązuje wcześniejsza rejestracja (rgolba@umk.pl).

dr Mieczysław Kunz (Instytut Geografii UMK w Toruniu)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS