Program jest podzielony na fazy adresowane do uczniów szkół podstawowych, średnich i studentów bez ograniczenia wiekowego. Najmłodsi mogą wziąć udział w konkursie „Moja mapa Parku Jordana”, nieco starsi w grze geocaching, gimnazjaliści i licealiści spróbują rozpoznawać znane i mniej znane miejsca w Krakowie oglądane w 3D techniką anaglifową.
Tegoroczne obchody Dnia GIS w Krakowie zostaną zorganizowane wspólnie przez cztery uczelnie: Akademię Górniczo-Hutniczą, Politechnikę Krakowską, Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Rolniczy, przy czym gospodarzem będzie Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH. Jest to konsekwencja – na razie nieformalnego – porozumienia przedstawicieli ww. szkół wyższych, zgodnie z którym gospodarzem kolejnych obchodów będzie inna uczelnia (rok temu był to Uniwersytet Jagielloński).
Poza organizatorami (pracownicy uczelni i studenci z kół naukowych) aktywny udział wezmą przedstawiciele IMGW, Państwowego Instytutu Geologicznego, Uniwersytetu Śląskiego oraz firm ESRI Polska, Intergraph Polska, Geotronics Polska i Geopomiar z Mikołowa, przedstawiając referaty w sesji „Monitoring zagrożeń naturalnych i antropogenicznych” lub prowadząc warsztaty dla uczestników o rożnym stopniu wtajemniczenia w szeroko rozumianą problematykę GIS-ową.
Program i zasady udziału
