wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-11-03| GIS, Edukacja, Imprezy

Zapowiedź GIS Day na Uniwersytecie Warszawskim

W ramach tegorocznych obchodów Dnia GIS-u na Uniwersytecie Warszawskim (17 listopada) uczestnikom zostaną przedstawione rozmaite formy wykorzystania Systemów Informacji Geograficznej. Bogaty program imprezy obejmuje konkurs, warsztaty, wystawę oraz liczne wystąpienia referatowe.


Zapowiedź GIS Day na Uniwersytecie Warszawskim

O zaletach i możliwościach wykorzystania systemów GIS w swojej pracy opowiedzą przedstawiciele jednostek naukowo-badawczych (Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego), instytucji (Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii, Państwowego Instytutu Geologicznego-Państwowego Instytutu Badawczego, UNEP/GRID Warszawa, Zakładu Badań Ssaków PAN w Białowieży) oraz firm i producentów oprogramowania (CartoNinjas, ESRI Polska, ProGea Consulting Kraków, Quantum GIS, WGUG – Wrocławska Grupa Użytkowników GRASS).

Ciekawie zapowiadają się również trzy dwugodzinne warsztaty komputerowe prowadzone przez przedstawiciela ESRI Polska oraz specjalistów z zakresu wolnego oprogramowania: Quantum GIS i GRASS. Ponadto produkty i usługi związane z wykorzystaniem informacji przestrzennej zaprezentują firmy i instytucje na stoiskach informacyjnych. Zostanie również zorganizowana wystawa kartograficzna, na której poza mapami zostaną pokazane także inne rodzaje publikacji wykorzystujące informację przestrzenną. Tradycyjnie pod koniec obchodów organizatorzy zapraszają na losowanie atrakcyjnych nagród.

Organizatorzy informują, że na warsztaty komputerowe należy się wcześniej zarejestrować. Zapisy rozpoczną się w najbliższy piątek, 5 listopada, o godzinie 8.00. Szczegóły na temat imprezy i warunków udziału w warsztatach są zamieszczone na stronie www.gisday.uw.edu.pl

Źródło: Agata Ciołkosz-Styk, Izabela Gołębiowska (Katedra Kartografii UW)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS