wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-08-11| Teledetekcja, Sprzęt, Firma

Satelita WorldView firmy DigitalGlobe w końcowej fazie budowy


Firma DigitalGlobe poinformowała, że ITT Corporation zakończyła budowę i dostarczyła kamerę obrazową przeznaczoną dla satelity WorldView 1. Kamera znajduje się obecnie w centrum Ball Aerospace&Technology Corp. i jest instalowana w satelicie. Ten etap prac kończy najkosztowniejszą część kontraktu „NextView” na budowę satelity teledetekcyjnego nowej generacji i dostawę wysokorozdzielczych zdjęć, zawartego z NIMA (dzisiaj NGA – National Geospatial-Inttelligence Agency). WorldView 1 ma zostać wyniesiony na orbitę w połowie 2007 roku (pierwotnie start planowano na 2006 rok).

WorldView 1 jest komercyjnym satelitą teledetekcyjnym najnowszej generacji; będzie dostarczać panchromatyczne obrazy o rozdzielczości 0,5 m. Będzie operował na wysokości 450 km, czas rewizyty wyniesie 1,7 dnia i będzie rejestrował w ciągu dnia obrazy z powierzchni 750 tys km. Możliwe będzie także przesyłanie pliku z obrazem bezpośrednio z orbity do klienta. Poza tym satelita zostanie wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia lokalizacyjne, z możliwością szybkiej zmiany kierunku rejestracji, co pozwoli na wykonywanie zdjęć stereo.
W 2008 roku planowany jest z kolei start systemu WorldView 2, który ma rejestrować obrazy panchromatyczne (0,5 m) i multispektralne (2 m), czas rewizyty wyniesie 1 dzień, a wysokość orbity ok. 750 km.

Źródło: DigitalGlobe


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
POPRAWIONO Przepraszamy za pomyłkę, Pomieszały się nam zdania dotyczące parametrów satelitów WorldView 1 i WorldView 2. Błędne zdanie usunięto.
odpowiedz zgłoś
MS WorldView I nie pozyskuje chyba danych wielospektralnych (http://www.digitalglobe.com/about/worldview1.html )
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS