wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-07-30| GIS, Mapy, Teledetekcja, Imprezy

Program V Konferencji SIP w Lasach Państwowych

Znany jest już szczegółowy program Krajowej Konferencji nt. System Informacji Przestrzennej w Lasach Państwowych, która w tym roku odbędzie się pod hasłem „Możliwości wykorzystania najnowszych osiągnięć geomatyki w Lasach Państwowych” (Rogów, 14-15 września).


Program V Konferencji SIP w Lasach Państwowych

Konferencję podzielono na 5 sesji referatowych: • centralizacja SIP w Lasach Państwowych, • pozyskiwanie danych, • leśny SIP we współpracy z podmiotami zewnętrznymi, • skanowanie lidarowe, • leśny SIP a klęski żywiołowe. W programie przewidziano też sesję posterową. Obradom towarzyszyć będzie wystawa posterów i stoisk autorskich. Kilka godzin organizatorzy spotkania rezerwują też na dyskusje i wymianę poglądów pomiędzy jego uczestnikami.

Zaplanowano, że konferencję rozpocznie wystąpienie dyrektora generalnego Lasów Państwowych Mariana Pigana na temat technik geomatycznych w leśnictwie. Prof. Heronim Olenderek opowie o 90 latach geodezji leśnej w SGGW, a o geomatyce w badaniach naukowych na Wydziale Leśnym SGGW – jego obecny dziekan dr hab. Michał Zasada. Podczas pierwszej sesji przewidziano wystąpienia na temat nowej instrukcji urządzania lasu, nowego standardu Leśnej Mapy Numerycznej czy instrukcji kartograficznej map leśnych. Przewidziano też relację z prac Zespołu Zadaniowego ds. LMN. Podczas kolejnych sesji znajdą się m.in. wystąpienia na temat: wykorzystania odbiorników do nawigacji satelitarnej klasy GIS oraz systemu ASG-EUPOS w praktyce leśnej czy możliwości zastosowania georadarów w badaniach i inwentaryzacji lasu. RDLP w Krakowie zaprezentuje swój internetowy serwis mapowy, RDLP w Katowicach – turystyczny atlas lasów Opolszczyzny, a Urząd Miasta Kielce – swój Miejski System Informacji Przestrzennej jako narzędzie współpracy w zarządzaniu lasami niepaństwowymi i państwowymi dla zrównoważonego rozwoju. W sesji poświęconej skanowaniu lidarowemu omówiona zostanie m.in. analiza cech taksacyjnych drzewostanów przy wykorzystaniu tej technologii. Ostatnią sesję zamknie natomiast referat dotyczący problematyki osuwisk leśnych z wykorzystaniem bazy danych SOPO – możliwości wykorzystania dla potrzeb LMN w zarządzaniu terenami osuwisk leśnych.

Szczegóły

Źródło: DGLP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS