Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2010-07-30 | GIS, Mapy, Teledetekcja, Imprezy

Program V Konferencji SIP w Lasach Państwowych

Znany jest już szczegółowy program Krajowej Konferencji nt. System Informacji Przestrzennej w Lasach Państwowych, która w tym roku odbędzie się pod hasłem „Możliwości wykorzystania najnowszych osiągnięć geomatyki w Lasach Państwowych” (Rogów, 14-15 września).


Ilustracja: Program V Konferencji SIP w Lasach Państwowych

Konferencję podzielono na 5 sesji referatowych: • centralizacja SIP w Lasach Państwowych, • pozyskiwanie danych, • leśny SIP we współpracy z podmiotami zewnętrznymi, • skanowanie lidarowe, • leśny SIP a klęski żywiołowe. W programie przewidziano też sesję posterową. Obradom towarzyszyć będzie wystawa posterów i stoisk autorskich. Kilka godzin organizatorzy spotkania rezerwują też na dyskusje i wymianę poglądów pomiędzy jego uczestnikami.

Zaplanowano, że konferencję rozpocznie wystąpienie dyrektora generalnego Lasów Państwowych Mariana Pigana na temat technik geomatycznych w leśnictwie. Prof. Heronim Olenderek opowie o 90 latach geodezji leśnej w SGGW, a o geomatyce w badaniach naukowych na Wydziale Leśnym SGGW – jego obecny dziekan dr hab. Michał Zasada. Podczas pierwszej sesji przewidziano wystąpienia na temat nowej instrukcji urządzania lasu, nowego standardu Leśnej Mapy Numerycznej czy instrukcji kartograficznej map leśnych. Przewidziano też relację z prac Zespołu Zadaniowego ds. LMN. Podczas kolejnych sesji znajdą się m.in. wystąpienia na temat: wykorzystania odbiorników do nawigacji satelitarnej klasy GIS oraz systemu ASG-EUPOS w praktyce leśnej czy możliwości zastosowania georadarów w badaniach i inwentaryzacji lasu. RDLP w Krakowie zaprezentuje swój internetowy serwis mapowy, RDLP w Katowicach – turystyczny atlas lasów Opolszczyzny, a Urząd Miasta Kielce – swój Miejski System Informacji Przestrzennej jako narzędzie współpracy w zarządzaniu lasami niepaństwowymi i państwowymi dla zrównoważonego rozwoju. W sesji poświęconej skanowaniu lidarowemu omówiona zostanie m.in. analiza cech taksacyjnych drzewostanów przy wykorzystaniu tej technologii. Ostatnią sesję zamknie natomiast referat dotyczący problematyki osuwisk leśnych z wykorzystaniem bazy danych SOPO – możliwości wykorzystania dla potrzeb LMN w zarządzaniu terenami osuwisk leśnych.

Szczegóły

Źródło: DGLP


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



zobacz też:

Zapowiedź wrześniowej konferencji nt. SIP w Lasach Państwowych

Możliwości wykorzystania najnowszych osiągnięć geomatyki w Lasach Państwowych to...

IV Konferencja SIP w Lasach Państwowych

W tym roku mija 10 lat od publikacji zarządzenia określającego wstępne kryteria, jakim powinna odpowiadać...


wiadomości

EU-MAXNET Sp. z o.o.
WARSZAWA

Przedstawiciel firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE GNSS. Firma MAXNET Lech Wereszczyński oferuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń/systemów pozycjonowania GNSS firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-02 | WARSZAWA
Wyższy wymiar bezpieczeństwa - GIS w ochronie ludności
Celem konferencji jest stworzenie przestrzeni do merytorycznych dyskusji, wymiany doświadczeń oraz...
więcej
2025-04-03 | OSTRÓW WIELKOPOLSKI
25 KALISKA KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA
Tegoroczna konferencja „25 Kaliska Konferencja Katastralna – od analogu przez...
więcej
2025-04-07 | ON-LINE
Otwarte seminarium nt. wykorzystania danych Copernicus
Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium on-line...
więcej
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG Congress 2022)
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
Abraham Lincoln (prezydent Stanów Zjednoczonych w latach 1861-65) był w młodości zastępcą powiatowego mierniczego?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Petrus Bienewitz (Bennewitz), Apianus (1495-1552)

Petrus  Bienewitz (Bennewitz), Apianus (1495-1552)
Bawarski astronom, geodeta, matematyk, drukarz; człowiek renesansu. Urodził się 16 kwietnia 1495 roku w Leising w Saksonii w rodzinie szewca. Uczęszczał do szkoły w Rochlitz. W latach 1615-19 studiował matematykę i astronomię na uniwersytecie w...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1880
W latach 1880-1902 ukazuje się 15-tomowy "Słownik Geograficzny Królestwa Polskiego i Innych Krajów Słowiańskich" pod redakcją Filipa Sulmierskiego (redaktor "Wędrowca"), Bolesława Chlebowskiego i Władysława Walewskiego, w którym szczegółowo opisano...
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama