wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-06-01| Firma, Prawo, Imprezy

Czy warto walczyć z ośrodkami?

Jak odzyskać pieniądze niesłusznie pobrane przez ośrodki dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej przy zgłaszaniu robót geodezyjnych i kartograficznych?


Czy warto walczyć z ośrodkami?

Pod tym tytułem w czasie XVI Targów GEA w Krakowie zorganizowane zostanie seminarium (22 czerwca), które powinno zainteresować osoby prowadzące działalność geodezyjną.
Podczas spotkania prezentowane będą m.in.:
- kwestie prawne stosowania cennika opłat za czynności geodezyjne i kartograficzne oraz udostępnianie danych i informacji z PZGiK,
- zgodności rozporządzenia w sprawie wysokości opłat za czynności geodezyjne i kartograficzne oraz udzielanie informacji, a także za wykonywanie wyrysów i wypisów z operatu ewidencyjnego z Konstytucją i z obowiązującymi przepisami,
- opinie prawne przygotowane przez eksperta dr. hab. Dariusza Dudka, prof. KUL, (m.in. w zakresie odpłatności za dostęp geodetów do danych zgromadzonych w ewidencji gruntów i budynków jako rejestrze publicznym w sytuacji wykonywania prac geodezyjnych zleconych przez starostę),
- uzasadnienia wyroków sądowych nakazujące starostwom zwrot niesłusznie pobranych opłat,
- kwestie związane z wysokością roszczeń i okresem ich przedawnienia.

Swoimi doświadczeniami podzielą się osoby, które postanowiły przeciwstawić się bezprawnym żądaniom administracji.

Więcej szczegółów

Źródło: gea.pl


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
? A co Wy wiecie o opłatach?
odpowiedz zgłoś
do znajacego zagadnienia Do znajacego zagadnienie - masz 100% racji. Kazdy organ jest zobowiazany stosowac prawo i odpowiada za jego stosowanie. GUGiK to nie sad i nie wydaje wyrokow i nie interpretuje prawa w imieniu starostow. Chca sie zajmowac geodezja to niech odpowiadaja za naciaganie prawa a nie kieruja listy do GUGiK zeby im pisal plecochrony.
odpowiedz zgłoś
Czas rozliczyć za nadużycia. GUGiK oraz WINGiK przyczynili się do tej sytuacji, gdyż nie reagowali na zgłaszane nadużycia, a w trakcie przeprowadzanych kontroli nie chcieli ich widzieć. Winni tej żenującej sytuacji powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności. Mam nadzieję, że Pan Sebastian Chwalibogowski - nowy dyrektor Departamentu Nadzoru, Kontroli i Organizacji Służby Geodezyjnej i Kartograficznej, w ramach swoich obowiązków, wreszcie zajmie się urzędnikami którzy łamią prawo.
odpowiedz zgłoś
lawina ruszyła sporo firm podjelo juz dzialania majace na celu odzyskanie swoich pieniedzy. w calej tej sytuacji, ktora zaistniala - sytuacji bezprawia na poziomie powiatow, dobra informacja jest to, ze GUGiK odcial sie od kukulczego jaja, jakim chcialy obdarowac go samorzady. te jaja to chec uzyskania stanowiska, opinii, podstawy (jak to zwal), ze mogly nakladac swoje haracze. grubo sie pomylily. uznanie dla pani Prezes za to, ze nie dala sie zmanipulowac.
odpowiedz zgłoś
warto ? nie warto ! Warto nie warto, ale wiedzieć trzeba, gdzie nadpłacamy za usługi w odgik
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS