wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-05-07| Geodezja, Imprezy

W czerwcu Kraków zaprasza geodetów

Niezwykle bogata w geodezyjne wydarzenia będzie w tym roku w Krakowie trzecia dekada czerwca. Serię rozpoczynają VI Krakowskie spotkania z INSPIRE organizowane przez Urząd Miasta Krakowa i AGH, następnie odbędzie się Konferencja Komisji Europejskiej nt. INSPIRE oraz XVI Targi GEA.


W czerwcu Kraków zaprasza geodetów <br />
fot. Wikipedia
fot. Wikipedia

Sympozja z serii „Krakowskie spotkania z INSPIRE” organizowane pod patronatem Głównego Geodety Kraju od początku cieszą się dużym zainteresowaniem i prezentują polskie doświadczenia we wdrażaniu dyrektywy ustanawiającej infrastrukturę informacji przestrzennej w krajach UE. W tym roku hasło imprezy brzmi „Polska infrastruktura informacji przestrzennej jako komponent INSPIRE”. Zaplanowane są wystąpienia m.in. głównego geodety kraju Jolanty Orlińskiej, przewodniczącego rady ds. INSPIRE prof. Jerzego Gaździckiego, a także prezesa GUS prof. Józefa Oleńskiego. W sesji referatowej omawiane mają być m.in. prawne i techniczne kwestie wdrażania dyrektywy. Obrady odbędą się w dniach 21-22 czerwca w Urzędzie Miasta Krakowa, pl. Wszystkich Świętych 3/4.

Prawie w tym samym czasie (22-25 czerwca) w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego podczas konferencji zorganizowanej przez Komisję Europejską o INSPIRE będzie dyskutować międzynarodowe towarzystwo. Aby przybliżyć ideę dyrektywy i podzielić się doświadczeniami krajów unijnych, Komisja zaprosiła do Krakowa także przedstawicieli krajów spoza Wspólnoty, m.in.: Rosji, Ukrainy, Serbii, Chorwacji, Kazachstanu. Konferencja odbędzie się pod hasłem „INSPIRE podstawą do współpracy”. W sesjach plenarnych przewidziane są: m.in. sprawozdanie nt. wdrażania dyrektywy, omówienie globalnych aspektów INSPIRE, a także prezentacja budowy polskiej infrastruktury informacji przestrzennej.

Równolegle (22-24 czerwca) odbędą się w Krakowie XVI Targi GEA (Studium Wychowania Fizycznego i Sportu AGH, ul. Piastowska 26a). W ramach imprezy, oprócz wystawy sprzętu geodezyjnego i oprogramowania, prowadzone będą szkolenia, m.in. na temat opłat niesłusznie pobieranych przez ODGiK-i od firm geodezyjnych. Krakowski Oddział SGP zorganizuje warsztaty dla swoich członków, a firma Softline Plus z Wrocławia szkolenie nt. wykorzystania oprogramowania geodezyjnego C-Geo do budowy systemu informacji o terenie.
W ramach towarzyszącej targom konferencji pt. „Zarządzanie poprzez GIS w firmach o rozległej infrastrukturze” swoje doświadczenia przekażą m.in.: Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Energa Operator, G.EN. GAZ ENERGIA, Katowicka Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, Wielkopolska Spółka Gazownictwa. Planowana jest również prezentacja wolnego oprogramowania Quantum GIS, a Geosystems Polska zademonstruje najnowsze narzędzia z zakresu fotogrametrii i teledetekcji oferowane przez firmę ERDAS.

Wreszcie w drodze do Krakowa będzie można wpaść do kompleksu pałacowego w Kurozwękach na VIII Dni Fotogrametrii Cyfrowej organizowane w dniach 22-23 czerwca przez spółkę ECOGIS z Warszawy. Przedstawiciele austriackiego Vexcela oraz niemieckiego Inpho przedstawią tam nowe produkty (kamery i oprogramowanie fotogrametryczne).

JP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS