wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2009-12-31| GIS, Mapy, Firma

PPWK SA pozbyło się wydawnictw kartograficznychZarząd PPWK SA zawarł wczoraj (30 grudnia) umowę o sprzedaży z dniem 1 stycznia 2010 roku wszystkich posiadanych przez siebie akcji w spółce zależnej PPWK Sp. z o.o. zajmującej się wydawnictwami kartograficznymi. Wcześniej firma nabyła 100% udziałów w spółce telekomunikacyjnej MNI Premium S.A.

Sprzedaż wydawnictw kartograficznych jest elementem realizacji zapowiadanej już wcześniej strategii zakładającej zakończenie działalności wydawniczej i pełne skoncentrowanie się na rynku telekomunikacyjnym, szeroko rozumianych nowych mediach oraz na usługach dodanych do usług telekomunikacyjnych.

Jak czytamy w komunikacie giełdowym, mapy papierowe, których wydawanie zostało skoncentrowane w spółce PPWK Sp. z o.o., mimo wysiłków i prób sanacji, generowało stratę dla PPWK SA. Natomiast kartografia cyfrowa (skupiona w Navigo Sp. z o.o.), traktowana jako element oferty usług dodanych, nadal pozostanie ważną częścią grupy kapitałowej.

Władze spółki nie ujawniły warunków transakcji ani nabywcy biznesu. W wypowiedzi dla „Parkietu” prezes spółki giełdowej Grzegorz Eider szacuje, że sprzedaż map i atlasów przyniosła w 2009 roku około 8 mln zł przychodów, czyli dużo mniej niż rok wcześniej. Sprzedaż wydawnictw ma umożliwić PPWK SA osiągnięcie w 2010 roku 25 mln zł zysku netto.

Źródło: GPW, Parkiet


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2018 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt