wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-12-01| GNSS, GIS, Mapy, Firma, Edukacja, Ludzie, Imprezy

W Moskwie rozpoczęła się konferencja nt. obserwacji Ziemi z kosmosu


Wczoraj (30 listopada) w Moskwie uroczyście otwarto IV Międzynarodową Konferencję „Earth from Space - The most effective solutions”. Dzisiaj rozpoczęła się sesja referatów, w której biorą udział również polscy wykładowcy.


Tematyka konferencji dotyczy głównie sposobów obserwacji Ziemi z kosmosu. W czasie spotkania odbędą się wykłady dotyczące m.in. rosyjskich misji satelitarnych, ponad 20-letniej działalności firmy ScanEx i projektu monitorowania satelitarnego rosyjskich lasów. Przedstawiona będzie także działalność w zakresie teledetekcji Centrum Geodezji i Kartografii w Armenii.
W programie dzisiejszych wykładów znalazł się także akcent polski: prof. Katarzyna Dąbrowska-Zielińska z Instytutu Geodezji i Kartografii w Warszawie oraz dr Witold Fedorowicz-Jackowski z Geosystems Polska opowiedzą o polskiej działalności w zakresie obserwacji Ziemi.
W trakcie konferencji będą odbywały się pokazy produktów ScanEx, jak również liczne warsztaty i wystawy. Organizatorami i sponsorami spotkania są m.in. firmy i organizacje: ScanEx, WWF, Greenpeace, Stell i BP. Konferencja zakończy się 3 grudnia.

Źródło: Transparent World


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS