wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-09-28| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma, Edukacja, Instytucje

Nowości na rosyjskim geoportalu kosmosnimki.ru


Jeden z bardziej popularnych w Rosji portali mapowych kosmosnimki.ru uzupełniono o wiele nowych planów miast w skali 1:10 000. Nowe mapy obejmują w całości obszar Moskwy i Sankt Petersburga, jak również centralne dzielnice w miastach: Psków, Nowogród Wielki, Władimir, Niżny Nowogród, Krasnodar, Rostów nad Donem, Twer, Ufa, Wołgograd, Saratow, Kazań, Kaliningrad, Orzeł, Kaługa, Smoleńsk, Czelabińsk i Jekaterynburg.

Portal kosmosnimki.ru ogłosił również, że prace nad pokryciem mapami całej europejskiej części kraju mają być skończone w grudniu 2009 roku. Opracowania kartograficzne pokrywające obszary większych miast mają być sporządzone w skali 1:10 000, a pozostałe tereny w skali co najmniej 1:200 000. W przyszłym roku kosmosnimki.ru ma poszerzyć swój zasób map w skali co najmniej 1:1 000 000 w azjatyckiej części Rosji. Rosyjski geoportal współpracuje z Indiami, pozyskując obrazy satelitarne z indyjskiego satelity IRS (Indian Remote Sensing Satellite), na bazie których powstają opracowania kartograficzne.

Źródło: Scanex


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt