wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-09-28| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma, Edukacja, Instytucje

Nowości na rosyjskim geoportalu kosmosnimki.ru


Jeden z bardziej popularnych w Rosji portali mapowych kosmosnimki.ru uzupełniono o wiele nowych planów miast w skali 1:10 000. Nowe mapy obejmują w całości obszar Moskwy i Sankt Petersburga, jak również centralne dzielnice w miastach: Psków, Nowogród Wielki, Władimir, Niżny Nowogród, Krasnodar, Rostów nad Donem, Twer, Ufa, Wołgograd, Saratow, Kazań, Kaliningrad, Orzeł, Kaługa, Smoleńsk, Czelabińsk i Jekaterynburg.

Portal kosmosnimki.ru ogłosił również, że prace nad pokryciem mapami całej europejskiej części kraju mają być skończone w grudniu 2009 roku. Opracowania kartograficzne pokrywające obszary większych miast mają być sporządzone w skali 1:10 000, a pozostałe tereny w skali co najmniej 1:200 000. W przyszłym roku kosmosnimki.ru ma poszerzyć swój zasób map w skali co najmniej 1:1 000 000 w azjatyckiej części Rosji. Rosyjski geoportal współpracuje z Indiami, pozyskując obrazy satelitarne z indyjskiego satelity IRS (Indian Remote Sensing Satellite), na bazie których powstają opracowania kartograficzne.

Źródło: Scanex


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS