wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Geoida od GOCE
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-11-05| GNSS, GIS, Mapy, Sprzęt, Firma, Software, Ludzie

Locatorz: lokalizator osób Ordnance Survey


Brytyjska Agencja Kartograficzna Ordnance Survey udostępniła nową usługę: lokalizator osób.
Precyzyjne zlokalizowanie osoby możliwe jest dzięki telefonowi komórkowemu z wbudowanym odbiornikiem GPS. Nowa usługa Ordnance Surcey polega na wysyłaniu przez urządzenie tego typu danych o dokładnym jego położeniu. Informacja ta trafia do serwera Locatorz, zapisywana jest w bazie, a następnie wyświtelana on-line na szczegółowych mapach OS na stronie internetowej (strona dostępna jest tylko dla uprawnionych użytkowników). Dokładność pozycji osoby wynosi 10 m, a dane aktualizowane są co 2 minuty.

Analitycy z Ordnance Survey przewidują, że pierwszymi odbiorcami usługi Locatorz będą firmy, których pracownicy mają określone zadania w mieście, m.in. taksówkarze, lekarze, pielęgniarki i pracownicy społeczni. Korzystanie z tej usługi może wpłynąć na lepsze zarządzanie pracą, jak również zwiększenie bezpieczeństwa pracowników. Ponadto specjaliści z OS przewidują, że wiele osób będzie chciało znać dokładne położenie swoich dzieci, jak również osób starszych czy innych bliskich.
Jak przyznają twórcy usługi, Locatorz nie jest nowym pomysłem. Lokalizatory tego typu są już wykorzystywane w wojsku czy policji. Jednak OS jako pierwsza firma wprowadza taką usługę na szerszą skalę – jest to przedsięwzięcie skierowane do mniejszych firm i użytkowników indywidualnych.

Źródło: Ordnance Survey, BBC News


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt