wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-09-25| GIS, Mapy, Firma, Prawo, Edukacja, Ludzie, Instytucje

Ordnance Survey i „mapa kiedy chcesz i gdzie chcesz”


Brytyjska agencja kartograficzna Ordnance Survey wdraża usługę OS On Demand, której hasłem przewodnim jest: „dostaniesz mapę kiedy chcesz i gdzie chcesz”.

Nowa usługa skierowana jest zarówno do instytucji rządowych, jak i firm. Polega na dostarczaniu wysokorozdzielczych map rastrowych przez internet na terenie Wielkiej Brytanii. Dzięki OS On Demand firmy mogą natychmiast uzyskać dowolny fragment mapy. Wybrać można jej skalę, warstwy czy tematykę. Ponadto możliwe jest zamówienie potrzebnego opracowania kartograficznego nagranego na CD lub DVD, które zostanie dostarczone przez kuriera. Ordnance Survey zapewnia, że standard tych danych jest zgodny z ustaleniami OGC. Materiały z OS mogą być wykorzystywane na konferencjach czy spotkaniach z innymi firmami, po uzyskaniu (również przez internet) odpowiedniej licencji. Jak twierdzą specjaliści z brytyjskiej agencji kartograficznej, informacje przestrzenne są coraz częściej wykorzystywane do szybkiego podejmowania decyzji w samorządach, rządzie czy firmach.

Źródło: Ordnance Survey


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt